Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Fenek i zabawy na śniegu

Utworzono dnia 04.02.2022

Na przełomie stycznia i lutego, nasza filia w Balicach zaprosiła dzieci do udział w zimowych zajęciach online. Razem z sympatycznym Fenkiem, dzieci mogły porozmawiać o najbardziej saneczkowej porze roku czyli zimie. Każde dziecko lubi kiedy po przebudzeniu ujrzy za oknem najprawdziwszy, bielusieńki śnieg. Uczestnicy zajęć, razem z Fenkiem poznali ulubione zimowe zabawy, dowiedzieli się jak zachowywać bezpieczeństwo w trakcie zimowych szaleństw oraz jak odpowiednio ubrać się przed wyjściem na śnieg. Wspólnie dowiedzieliśmy się także jak powstają płatki śniegu i dlaczego są takie wyjątkowe.

czytaj dalej... na temat: Fenek i zabawy na śniegu

„Ocalić od zapomnienia”

Utworzono dnia 14.01.2022

W grudniu w Balicach, miało miejsce odsłonięcie wystawy pt. “Ocalić od zapomnienia”. Wystawa była efektem współpracy pomiędzy Klubem Seniora z Balic, naszą Filią w Balicach oraz Fundacją Lis. Od września 2020 roku Seniorzy z Balic oraz nasza biblioteka, przystąpiły do zbierania archiwalnych zdjęć, na których można było odnaleźć mieszkańców Balic, archiwalne wydarzenia czy miejsca.

czytaj dalej... na temat: „Ocalić od zapomnienia”

Zbiórka materiałów biurowych

Utworzono dnia 11.01.2022

Biblioteka w Zabierzowie wraz z filiami przyłączyła się do zbiórki materiałów biurowych dla Pacejnentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Patronat honorowy nad akcją objęli; Pani Elżbieta Burtan - Wójt Gminy Zabierzów, Pan Łukasz Smółka - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pan Krzysztof Wołas - Wójt Gminy Wielka Wieś.

czytaj dalej... na temat: Zbiórka materiałów biurowych

Informacja dla Czytelników

Utworzono dnia 02.01.2022

Drodzy Czytelnicy!

W celu przedłużenia ważności konta Czytelnika, prosimy o kontakt z Biblioteką. Po uaktualnieniu danych w karcie zapisu, konta zostaną przedłużone na kolejny rok.

 
 
czytaj dalej... na temat: Informacja dla Czytelników

Wyróżnienie dla naszej filii w Balicach

Utworzono dnia 31.12.2021

Tuż przed Świętami, Wydawnictwo Albatros ogłosiło akcję do której zaproszono czytelników bibliotek. Ich zadaniem było wskazanie ulubionej biblioteki i uzasadnienie dlaczego to właśnie tam powinny powędrować książki od wydawnictwa.

Dzięki aktywności naszych Czytelników z Balic, nasza filia otrzymała wspomniane wyróżnienie i już wkrótce otrzyma zestaw książkowych nowości. Zwycięski komentarz napisała Pani Weronika Pacuła, która w niezwykle ciepłych słowa, opisała działania prowadzone przez naszą filię. Pani Weronice oraz pozostałym Czytelnikom którzy zgłaszali naszą bibliotekę w Balicach bardzo dziękujemy za tak piękne docenienie naszej pracy.

czytaj dalej... na temat: Wyróżnienie dla naszej filii w Balicach

Życzenia Noworoczne

Utworzono dnia 30.12.2021

Życzenia świąteczne

Utworzono dnia 23.12.2021

Dla wszystkich naszych Drogich Czytelników ślemy najserdeczniejsze życzenia świąteczne!

czytaj dalej... na temat: Życzenia świąteczne

Gwiazdka! Nie przeszkadzać!

Utworzono dnia 17.12.2021

W dniach 16 i 17 grudnia odbyły się, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie, zajęcia dla dzieci pod hasłem „Gwiazdka! Nie przeszkadzać!”. Wzięły w nich udział dzieci z grup przedszkolnych „Przedwiośnie” i „Mrówki” z Zabierzowa oraz „Żabki” z Balic, a zajęcia przeprowadziła Małgorzata Przybylska. Podczas spotkań młodzi uczestnicy mieli okazję wysłuchać wierszyka autorstwa Barbary Supeł, opowiadającego o świątecznych przygotowaniach w domu pewnych sympatycznych bliźniaków.

czytaj dalej... na temat: Gwiazdka! Nie przeszkadzać!

Zakończenie akcji zbierania ksiązek

Utworzono dnia 03.12.2021

Drodzy Czytelnicy! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki książek dla Szpitala w Prokocimiu! Jak zawsze wykazaliście się ogromnym  zaangażowaniem. Liczba podarowanych książek, przerosła wszelkie nasze...

czytaj dalej... na temat: Zakończenie akcji zbierania ksiązek

Misiowe opowieści

Utworzono dnia 03.12.2021

Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W tym roku już po raz dziesiąty nasza filia w Bolechowicach zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.

Tym razem zorganizowała dla przedszkolaków spotkania online, w których wzięły udział: Tygryski i Mrówki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie, Słoneczka i Motylki z Prywatnego Przedszkola "Magnificat" w Bolechowicach, Żabki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach, Oddział Przedszkolny z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach oraz Pszczółki z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w  Kobylanach.

czytaj dalej... na temat: Misiowe opowieści

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 291

W poprzednim tygodniu: 398

W tym miesiącu: 2

W poprzednim miesiącu: 1865

Wszystkich: 25822

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona