Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

DKK w Bolechowicach

Filia GBP w Bolechowicach od kwietnia 2014r. roku przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Dyskusyjne Kluby Książki” – (DKK), realizowanego przez Instytut Książki, którego koordynatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. DKK adresowany jest do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Projekt oparty jest bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą, czy krytykiem. Członkowie klubu od ponad 7 lat spotykają się w bibliotece raz w miesiącu – najczęściej w czwartki - o godz. 19.00, aby w miłej i twórczej atmosferze rozmawiać o wybranych książkach z literatury współczesnej, porównywać opinie i poglądy.

Jak dołączyć do naszego klubu?

Żeby zostać członkiem DKK wystarczy skontaktować się z pracownikami Biblioteki Publicznej w Bolechowicach. Od nas dowiecie się wszystkich szczegółów, o terminach spotkań i o czytanych książkach. Informację o spotkaniach zamieszczamy również na Facebooku GBP w Zabierzowie. Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze czwartkowe spotkanie i fascynujące podróże literackie.

AKTUALNOŚCI:

„Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu” – Justyny Sobolewskiej w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach.

Utworzono dnia 06.09.2023

„Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu” – Justyny Sobolewskiej w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach.

O bohaterze naszej sierpniowej lektury, Kornelu Filipowiczu, pisarzu przez pewien czas prawie zupełnie zapomnianym – Jerzy Pilch mawiał: „autor pierwszorzędny, rasowy, mistrz krótkiej formy, do którego się pielgrzymowało”. To właśnie Pilch napisał w dwutysięcznym roku, że nie może się nadziwić jego nieobecności. Od tego czasu sporo się zmieniło. Filipowicz dostał drugą szansę, jego twórczość literacka jest po latach wznawiana i znalazła wielu wielbicieli. Jak się okazało również wśród naszych Klubowiczów.

czytaj dalej... na temat: „Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu” – Justyny Sobolewskiej w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach.

„Bliscy” Annie Ernaux w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 11.08.2023
Do naszej lipcowej lektury zabieraliśmy się z wielkimi oczekiwaniami. Nie mogło być inaczej, ponieważ tym razem na czytelniczy warsztat wzięliśmy książkę ubiegłorocznej zdobywczyni Literackiego Nobla Annie Ernaux pt. „Bliscy” Ta objętościowo niewielka, licząca nieco ponad...
czytaj dalej... na temat: „Bliscy” Annie Ernaux w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

„Morfina” Szczepana Twardocha w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 03.07.2023

Lekturą czerwca w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach była „Morfina” Szczepana Twardocha, za którą w 2012r. autor otrzymał Paszport Polityki.

Uzasadniając tę nominację Dariusz Nowacki, krytyk literacki i badacz literatury, powiedział: –„Dostaliśmy powieść (nie tylko w moim przekonaniu) wybitną – na swój sposób szalone, a nade wszystko niezwykle odważne studium męskiej słabości i płynnej tożsamości narodowej, osadzone w realiach pierwszego miesiąca niemieckiej okupacji. Czapki z głów!”.

czytaj dalej... na temat: „Morfina” Szczepana Twardocha w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

O Szwecji – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Bolechowicach

Utworzono dnia 04.05.2023
Kwietniowe spotkanie DKK poświęciliśmy na dyskusję o książkach Katarzyny Tubylewicz – pisarki, publicystki i tłumaczki, która od dwudziestu lat mieszka w Szwecji. Temat spotkania nie był przypadkowy, bowiem autorka już wkrótce odwiedzi bibliotekę w Bolechowicach, aby...
czytaj dalej... na temat: O Szwecji – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Bolechowicach

„Amerykańska sielanka’’ Philipa Rotha w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 06.04.2023
„Historia napędzana poczuciem humoru, goryczą, wściekłością i głębokim współczuciem dla opisywanych postaci. Majstersztyk Rotha” – tak wydawca „Amerykańskiej sielanki” zachęca czytelników do sięgnięcia po nagrodzoną Pulitzerem, powieść...
czytaj dalej... na temat: „Amerykańska sielanka’’ Philipa Rotha w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

„Dom duchów” Isabel Allende w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 07.03.2023
Podczas lutowego spotkania DKK w bibliotece w Bolechowicach wzięliśmy na czytelniczy warsztat „Dom duchów”- powieściowy debiut Isabel Allende z 1982 roku. To właśnie dzięki tej książce Allende stała się jedną z najbardziej popularnych i poczytnych pisarek Ameryki...
czytaj dalej... na temat: „Dom duchów” Isabel Allende w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona