Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Legimi

Czytelnicy zapisani do naszych bibliotek, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej i aktywne korzystanie z zasobów biblioteki.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/rajska/.  Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu. Od momentu aktywacji kodu użytkownik ma dostęp do zasobu przez 30 dni.

ZASADY WYDAWANIA KODÓW:

1. Biblioteka dysponuje pulą trzydziestu kodów.

2. Kody przeznaczone są dla Czytelników:
a)
aktywnie korzystających z biblioteki.
Przez aktywego czytelnika rozumie się czytelnika, który w danym roku kalendarzowym regularnie odwiedza bibliotekę (przynajmniej raz na kwartał) i wypożycza zbiory. (Książki, audiobooki)
b) posiadających ważną kartę biblioteczną (uaktualnioną na dany rok).
c) mający uregulowane należności i zobowiązania wobec biblioteki

3. Kody generowane są w pierwszy roboczy dzień miesiąca i wydawane do wyczerpania puli.

4. Każdy Czytelnik może otrzymać tylko 1 kod w miesiącu. Jeden kod umożliwia równoczesne korzystanie z usługi na dwóch różnych urządzeniach.

5. Chęć otrzymania kodu można zgłaszać tylko do biblioteki w Zabierzowie drogą mailową lub telefoniczną, nie wcześniej niż w pierwszy dzień roboczy miesiąca. Mail powinien zawierać numer karty bibliotecznej oraz imię i nazwisko czytelnika dla którego ma być przeznaczony kod.
Jeden mail może zawierać prośbę o jeden kod do Legimi. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Pod uwagę będą brane tylko maile zawierające w/w informacje.

Kody Legimi są usługą dodatkową skierowaną do Czytelników GBP w Zabierzowie oraz filii w Balicach, Bolechowicach i Rudawie i stanowią uzupełnienie oferty bibliotecznej.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona