Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Zima zła? Zajęcia dla grupy Zaczytane Misie.

Utworzono dnia 16.12.2022

Tym razem na zajęciach Zaczytanych Misiów zmierzyliśmy się z tematem zimy. Zaczęliśmy od zabawy ruchowej do piosenki „Hu hu ha, nasza zima zła”. To trochę rozgrzało nas na początek zajęć. Aura za oknem sprzyja rozmową o tym, co lubimy a czego nie w tej mroźnej porze roku.

Zima to mróz, śnieg i ochota by zakopać się w łóżku pod cieplutką kołdrą ale przecież to także zabawa, sanki, święta i inne radości. Temat zimowych atrakcji pozwoliła rozjaśnić książka - Za dużo zimowych zabaw". Katy Hudson. Trzeba przyznać, że treść, forma opowieści i bajeczne obrazki bardzo przypadły dzieciom do gustu.

czytaj dalej... na temat: Zima zła? Zajęcia dla grupy Zaczytane Misie.

Kici Nicia w bibliotece w Rudawie

Utworzono dnia 16.12.2022

Grudzień miesiącem przygotowań świątecznych! W naszej filii  w Rudawie 13.12.2022 r odbyły się zajęcia dla dzieci ze szkolnej „zerówki” pod tytułem: "Kici Nici i przepis na święta", przeprowadzone przez Panią Alinę Przydatek.

Postaci zostały własnoręcznie uszyte przez autorkę książek, a piękne elementy dekoracji – również rękodzieło - zachęcały dzieci do aktywnego udziału w zajęciach. Wszystkim podobały się i odgrywane krótkie scenki, i śpiewane piosenki i opowieść o Królicze Matildzie oraz Myszce Soniulindzie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z bohaterami książek Pani Aliny Przydatek.

czytaj dalej... na temat: Kici Nicia w bibliotece w Rudawie

Znikające kropki

Utworzono dnia 12.12.2022

Za nami listopadowe zajęcia dla przedszkolaków, które przygotowała biblioteka w Bolechowicach. Tym razem wyruszyliśmy w literacką podróż po lesie razem z bohaterami książki pt.”Znikające kropki” – Ewy Rosolskiej. To urocza i  pouczająca opowieść o niezwykłym zdarzeniu, które dotknęło ród Muchomorów, wielkiej awanturze, śledztwie  i jak to zazwyczaj w bajkach bywa, szczęśliwym zakończeniu. Zanim przedszkolaki dowiedziały się, co tak naprawdę wydarzyło się w lesie, wzięły udział w śledztwie prowadzonym przez dwa leśne ludki.

czytaj dalej... na temat: Znikające kropki

Dyskusyjny Klub Książki z Balic na spektaklu „Pijacy” w Teatrze Bagatela

Utworzono dnia 01.12.2022

W ramach obchodów pierwszej rocznicy działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w Balicach, nasza biblioteka zaprosiła Klubowiczów na wspólny wyjazd do Teatru Bagatela. 30 listopada, w Andrzejkowy wieczór, wybraliśmy się najpierw na Krakowski Rynek, a potem na...

czytaj dalej... na temat: Dyskusyjny Klub Książki z Balic na spektaklu „Pijacy” w Teatrze Bagatela

Dyskusyjny Klub Książki w Zabierzowie - MAMY JUŻ ROK!

Utworzono dnia 30.11.2022

Właśnie minął pierwszy rok działania Dyskusyjnego Klubu Książki w Zabierzowie! Z tej okazji zaprosiliśmy naszych Klubowiczów z IIc Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zabierzowie wraz z wychowawczynią klasy, do kina w Samorządowym Centrum Kultury w Zabierzowie. Po seansie filmowym wspólnie zasiedliśmy do stołu, odśpiewaliśmy uroczyste „sto lat” i zjedliśmy po kawałku naszego rocznicowego, pysznego tortu.

czytaj dalej... na temat: Dyskusyjny Klub Książki w Zabierzowie - MAMY JUŻ ROK!

Z misiowego pamiętnika

Utworzono dnia 29.11.2022

25 listopada – TO MÓJ ULUBIONY DZIEŃ – gościłem w Bibliotece w Bolechowicach, gdzie spotkałem się z grupą przemiłych przedszkolaków. Biblioteka to bardzo ciekawe i ważne miejsce, a tego dnia wyglądała szczególnie pięknie i kolorowo. Gdzie nie spojrzałem...

czytaj dalej... na temat: Z misiowego pamiętnika

„Niech ci się spełnią marzenia” Barbary O’Neal w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 29.11.2022

Listopadowe spotkanie DKK w bibliotece w Bolechowicach poświęciliśmy na dyskusję o książce pt. „Niech ci się spełnią marzenia” amerykańskiej pisarki Barbary O’Neal. To powieść o czterech blogerkach, które oprócz pasji kulinarnej łączy wirtualna...

czytaj dalej... na temat: „Niech ci się spełnią marzenia” Barbary O’Neal w Dyskusyjnym Klubie Książki

Gdzie znikają śmieci? Wycieczka Dyskusyjnego Klubu Książki.

Utworzono dnia 25.11.2022

Inspiracją do zorganizowania wycieczki była książka Plastik – fantastik? autorstwa koreańskiego duetu Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee. 21 listopada dzieci z DKK W Rudawie (wspartych towarzystwem koleżanek i kolegów z klasy pierwszej) wyruszyli tropem śmieci. Dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Miki Recykling z Krakowa, dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, co się dzieje ze śmieciami, które są odbierane z naszych domostw.

czytaj dalej... na temat: Gdzie znikają śmieci? Wycieczka Dyskusyjnego Klubu Książki.

Teatrzyk „Zaczytane misie”.

Utworzono dnia 25.11.2022

Kto na bieżąco śledzi działalność naszej biblioteki, z pewnością pamięta grupę „Zaczytane Misie” działającą w Sz. P w Radwanowicach a prowadzoną przez naszą filię w Rudawie. Inspiracją do powstania grupy była chęć stworzenia przestrzeni do rozwoju czytelnictwa dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na listopadowym spotkaniu, zaprezentowany został Teatrzyk Kamishibai z tekstem Ch. Ferrari, pt. „Rower Walentynki”, czyli historyjka o dziewczynce, która nikomu nie odmówiła przejażdżki swoim rowerem.

czytaj dalej... na temat: Teatrzyk „Zaczytane misie”.

Akcja MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 25.11.2022

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji
MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK.
Bo miłość do książek jest prezentem na całe życie :)

Projekt skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.

czytaj dalej... na temat: Akcja MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 205

W poprzednim tygodniu: 390

W tym miesiącu: 1799

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 41338

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona