Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

AKTUALNOŚCI, strona 7:

„Małe ogniska” Celeste Ng w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 22.12.2022

Na ostatnim już w tym roku spotkaniu DKK w bibliotece w Bolechowicach dyskutowaliśmy o powieści, która została uznana w Stanach Zjednoczonych przez wiele portali czytelniczych za najciekawszą książkę 2017 roku. Docenili ją również polscy czytelnicy w 2018 roku powieść zdobyła tytuł Książki Roku portalu Lubimy Czytać. Z tym większym zainteresowaniem sięgnęliśmy po naszą grudniową lekturę  „Małe ogniska” amerykańskiej autorki Celeste Ng.

czytaj dalej... na temat: „Małe ogniska” Celeste Ng w Dyskusyjnym Klubie Książki

Święta w zabierzowskim DKK

Utworzono dnia 16.12.2022

W piątek 16 grudnia ponownie zebrał się dziecięcy dyskusyjny klub książki w Zabierzowie, tym razem w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Szkolnej.

Omawianą lekturą była wspaniale zilustrowana (Rasmus Jull) książka autorstwa Sofie Marii Brand – „Święta na świecie”, dzięki której dzieci dowiedziały się, że pachnąca żywicą choinka, karp i łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby obchodzenia Gwiazdki...

czytaj dalej... na temat: Święta w zabierzowskim DKK

Zimowa przygoda Zuzi

Utworzono dnia 16.12.2022

Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w bibliotece w Bolechowicach upłynęło jak zawsze w miłej i twórczej atmosferze. W literackiej części nawiązywało do książki pt.” Noskawery” Pawła Beręsewicza. Czym są tajemnicze tytułowe noskawery?  jak się okazało to przedziwne zapachowe ochraniacze na nos, które stały się prawdziwym „krzykiem mody” i każde dziecko o nich marzy. Czy posiadanie modnego gadżetu rozwiąże problemy głównej bohaterki, dziesięcioletniej Zuzi?

czytaj dalej... na temat: Zimowa przygoda Zuzi

Zima zła? Zajęcia dla grupy Zaczytane Misie.

Utworzono dnia 16.12.2022

Tym razem na zajęciach Zaczytanych Misiów zmierzyliśmy się z tematem zimy. Zaczęliśmy od zabawy ruchowej do piosenki „Hu hu ha, nasza zima zła”. To trochę rozgrzało nas na początek zajęć. Aura za oknem sprzyja rozmową o tym, co lubimy a czego nie w tej mroźnej porze roku.

Zima to mróz, śnieg i ochota by zakopać się w łóżku pod cieplutką kołdrą ale przecież to także zabawa, sanki, święta i inne radości. Temat zimowych atrakcji pozwoliła rozjaśnić książka - Za dużo zimowych zabaw". Katy Hudson. Trzeba przyznać, że treść, forma opowieści i bajeczne obrazki bardzo przypadły dzieciom do gustu.

czytaj dalej... na temat: Zima zła? Zajęcia dla grupy Zaczytane Misie.

Kici Nicia w bibliotece w Rudawie

Utworzono dnia 16.12.2022

Grudzień miesiącem przygotowań świątecznych! W naszej filii  w Rudawie 13.12.2022 r odbyły się zajęcia dla dzieci ze szkolnej „zerówki” pod tytułem: "Kici Nici i przepis na święta", przeprowadzone przez Panią Alinę Przydatek.

Postaci zostały własnoręcznie uszyte przez autorkę książek, a piękne elementy dekoracji – również rękodzieło - zachęcały dzieci do aktywnego udziału w zajęciach. Wszystkim podobały się i odgrywane krótkie scenki, i śpiewane piosenki i opowieść o Królicze Matildzie oraz Myszce Soniulindzie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z bohaterami książek Pani Aliny Przydatek.

czytaj dalej... na temat: Kici Nicia w bibliotece w Rudawie

Znikające kropki

Utworzono dnia 12.12.2022

Za nami listopadowe zajęcia dla przedszkolaków, które przygotowała biblioteka w Bolechowicach. Tym razem wyruszyliśmy w literacką podróż po lesie razem z bohaterami książki pt.”Znikające kropki” – Ewy Rosolskiej. To urocza i  pouczająca opowieść o niezwykłym zdarzeniu, które dotknęło ród Muchomorów, wielkiej awanturze, śledztwie  i jak to zazwyczaj w bajkach bywa, szczęśliwym zakończeniu. Zanim przedszkolaki dowiedziały się, co tak naprawdę wydarzyło się w lesie, wzięły udział w śledztwie prowadzonym przez dwa leśne ludki.

czytaj dalej... na temat: Znikające kropki

Dyskusyjny Klub Książki z Balic na spektaklu „Pijacy” w Teatrze Bagatela

Utworzono dnia 01.12.2022

W ramach obchodów pierwszej rocznicy działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w Balicach, nasza biblioteka zaprosiła Klubowiczów na wspólny wyjazd do Teatru Bagatela. 30 listopada, w Andrzejkowy wieczór, wybraliśmy się najpierw na Krakowski Rynek, a potem na...

czytaj dalej... na temat: Dyskusyjny Klub Książki z Balic na spektaklu „Pijacy” w Teatrze Bagatela

Dyskusyjny Klub Książki w Zabierzowie - MAMY JUŻ ROK!

Utworzono dnia 30.11.2022

Właśnie minął pierwszy rok działania Dyskusyjnego Klubu Książki w Zabierzowie! Z tej okazji zaprosiliśmy naszych Klubowiczów z IIc Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zabierzowie wraz z wychowawczynią klasy, do kina w Samorządowym Centrum Kultury w Zabierzowie. Po seansie filmowym wspólnie zasiedliśmy do stołu, odśpiewaliśmy uroczyste „sto lat” i zjedliśmy po kawałku naszego rocznicowego, pysznego tortu.

czytaj dalej... na temat: Dyskusyjny Klub Książki w Zabierzowie - MAMY JUŻ ROK!

Z misiowego pamiętnika

Utworzono dnia 29.11.2022

25 listopada – TO MÓJ ULUBIONY DZIEŃ – gościłem w Bibliotece w Bolechowicach, gdzie spotkałem się z grupą przemiłych przedszkolaków. Biblioteka to bardzo ciekawe i ważne miejsce, a tego dnia wyglądała szczególnie pięknie i kolorowo. Gdzie nie spojrzałem...

czytaj dalej... na temat: Z misiowego pamiętnika

„Niech ci się spełnią marzenia” Barbary O’Neal w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 29.11.2022

Listopadowe spotkanie DKK w bibliotece w Bolechowicach poświęciliśmy na dyskusję o książce pt. „Niech ci się spełnią marzenia” amerykańskiej pisarki Barbary O’Neal. To powieść o czterech blogerkach, które oprócz pasji kulinarnej łączy wirtualna...

czytaj dalej... na temat: „Niech ci się spełnią marzenia” Barbary O’Neal w Dyskusyjnym Klubie Książki

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 249

W poprzednim tygodniu: 437

W tym miesiącu: 1217

W poprzednim miesiącu: 1870

Wszystkich: 47796

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona