Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Zakładki Świata

Utworzono dnia 23.05.2022

W ramach Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy dzieci do wzięcia udziału w warsztatach pt. “Zakładki świata”. Jak wiadomo, książki najbardziej “lubią” jeśli do zaznaczania ostatniej przeczytanej strony, używamy pięknej zakładki. Dlatego razem z Panią Martą, zachęciliśmy dzieci, do własnoręcznego wykonania autorskich, drewnianych zakładek.

czytaj dalej... na temat: Zakładki Świata

„Mój biblioteczny mały świat”

Utworzono dnia 17.05.2022

Z okazji Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) zaprosiliśmy do naszych bibliotek grupy przedszkolaków i zerówkowiczów na zajęcia pt. „Mój biblioteczny mały świat”. Gościliśmy „Wiolinki” z przedszkola Radosne Nutki w Zabierzowie, „Żabki” z samorządowego przedszkola w Balicach, „Motylki” i „Słoneczka” z przedszkola Magnificat w Bolechowicach, „Biedronki” z przedszkola w Rudawie, grupy 0A i 0B z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie.

czytaj dalej... na temat: „Mój biblioteczny mały świat”

Znamy zwycięzców Konkursu plastycznego!

Utworzono dnia 17.05.2022

13 maja w bibliotece w Bolechowicach odbył się finał Konkursu plastycznego na interpretację tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek - „ Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Po burzliwych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców.

W każdej kategorii wiekowej zostały wybrane trzy najlepsze prace. Oprócz wyłonienia zwycięzców komisja zdecydowała, że wyróżni dodatkowo sześć prac.

czytaj dalej... na temat: Znamy zwycięzców Konkursu plastycznego!

Konkurs na plastyczną interpretację hasła „Biblioteka - świat w jednym miejscu”

Utworzono dnia 12.05.2022

Konkurs na plastyczną interpretację hasła „Biblioteka - świat w jednym miejscu” – rozstrzygnięty!!!

Konkurs zorganizowany został przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie w terminie od 22 kwietnia do 4 maja 2022 r. Na konkurs łącznie wpłynęło 30 prac dzieci z klas I – VI ze szkół podstawowych z terenu gminy Zabierzów.

czytaj dalej... na temat: Konkurs na plastyczną interpretację hasła „Biblioteka - świat w jednym miejscu”

"Anioły jedzą trzy razy dziennie"

Utworzono dnia 09.05.2022

Końcem kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy naszej filii w Balicach. Na spotkaniu Klubowiczki dyskutowały o książce Grażyny Jagielskiej pt. “Anioły jedzą trzy razy dziennie”. Pozycja, która odwołuje się do pobytu Autorki w szpitalu psychiatrycznym wzbudziła wśród naszych Klubowiczek gorącą dyskusję. 

czytaj dalej... na temat: "Anioły jedzą trzy razy dziennie"

Plastikowy problem...

Utworzono dnia 09.05.2022

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w bibliotece w Bolechowicach bardziej przypominało konferencję naukową niż typową dyskusję o książce. A wszystko to za sprawą książki pt.”Plastik fantastik?” autorstwa koreańskiego duetu Eun-ju Kim i Ji-won Lee.

czytaj dalej... na temat: Plastikowy problem...

„ Reisefieber” – Mikołaja Łozińskiego w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 06.05.2022

Kwietniowa lektura z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bolechowickiej bibliotece. O debiutanckiej powieści „ Reisefieber” – Mikołaja  Łozińskiego napisano wiele dobrego. Jak czytamy na okładce: „ Takiego debiutu nie było w polskiej literaturze od dawna. 25 – letni autor napisał dojrzałą, utrzymaną w bergmanowskim nastroju powieść o skomplikowaniu ludzkich relacji, niemożności porozumienia i lęku przed bliskością”

czytaj dalej... na temat: „ Reisefieber” – Mikołaja Łozińskiego w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 06.05.2022
Drodzy Czytelnicy!

Serdecznie zapraszamy na nadchodzący Tydzień Bibliotek! ❤

Jak co roku, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które będą na Was czekać w naszych bibliotekach i na Facebooku.

Szczegóły na plakacie!

czytaj dalej... na temat: Tydzień Bibliotek

Zaczarowany Las w DKK dla Dzieci w Rudawie

Utworzono dnia 29.04.2022

Podczas kwietniowego spotkania DKK dla Dzieci w Rudawie, rozmawialiśmy o bardzo ciekawej, intrygującej, śmiesznej a momentami nawet strasznej książce „Umarły Las”, autorstwa Adama Wajraka i Tomasza Samojlika.

Książka – komiks, którego akcja toczy się w Puszczy Białowieskiej, przypadła dzieciom do gustu. Panowie Adam Wajrak. – dziennikarz i działacz na rzecz ochrony przyrody i Tomasz Samojlik – autor książek dla dzieci i naukowiec, postanowili połączyć siły i przygotować komiks, który w łatwy i przystępny sposób nie tylko zachęci do czytania ale także przemyci masę wiadomości z zakresu ekosystemu lasu i potrzeby ochrony środowiska naturalnego. Ta obrazkowa opowieść, utrzymana w konwencji Dzikiego Zachodu opowiada nam o codziennych perypetiach mieszkańców lasu, a w szczególności dzięciołów. Po skończonej lekturze ma się wrażenie dobrze spędzonego czasu a ogrom wiedzy na temat flory i fauny Puszczy Białowieskiej w magiczny sposób przyswoił się sam.

czytaj dalej... na temat: Zaczarowany Las w DKK dla Dzieci w Rudawie

Zaczytane Misie - Zaczytało mi-się

Utworzono dnia 26.04.2022

22.04. 2022 to ważna data nie tylko ze względu na Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu, zainicjowaliśmy spotkania czytelnicze, dla dzieci niepełnosprawnych w Integracyjnej Szkole Podstawowej w Radwanowicach. Nowy klubik czytelniczy powstał w myśl zasady – czytać każdy może a naszym głównym celem będzie zachęcenie dzieci niepełnosprawnych do korzystania z usług biblioteki i przybliżenie im wartości płynących z czytania. Na początek  poznaliśmy nasze gusta czytelnicze i podzieliliśmy się pomysłami na lektury, które wspólnie przerobimy. Bardzo ważnym elementem było nazwanie naszych spotkań, wszak każda szanująca się grupa powinna nazwę posiadać. Po burzliwych naradach i głosowaniu nazwaliśmy się – Zaczytane Misie (głównie dlatego, że nazwę można także rozszyfrować jako Zaczytało mi-się, co bardziej  satysfakcjonowało starsze pokolenie grupy).

czytaj dalej... na temat: Zaczytane Misie - Zaczytało mi-się

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 291

W poprzednim tygodniu: 398

W tym miesiącu: 2

W poprzednim miesiącu: 1865

Wszystkich: 25822

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona