Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Moja piżama cała w tygrysy – zajęcia online dla dzieci

Utworzono dnia 28.09.2021

W dniu 28 września nasza filia w Balicach zaprosiła dzieci z Przedszkola w Zabierzowie (Grupa Mrówki) oraz z Prywatnego Przedszkola Magnificat w Bolechowicach (grupa Słoneczka) na zajęcia online związane z projektem “Mała Książka - Wielki Człowiek”. Nasza biblioteka...

czytaj dalej... na temat: Moja piżama cała w tygrysy – zajęcia online dla dzieci

Narodowe Czytanie – Moralność Pani Dulskiej

Utworzono dnia 07.09.2021

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej była lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. Organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku Narodowe Czytanie ma zachęcić do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. Nasza biblioteka...

czytaj dalej... na temat: Narodowe Czytanie – Moralność Pani Dulskiej

Narodowe Czytanie „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

Utworzono dnia 25.08.2021

Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku będziemy wspólnie czytać dramat Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność Pani Dulskiej". Wszystkich, którzy chcieliby poczytać razem z nami,...

czytaj dalej... na temat: Narodowe Czytanie „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

„Sonata Gustawa” Rose Tremain w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 24.08.2021

Tematem sierpniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była powieść  „Sonata Gustava”  Rose Tremain, brytyjskiej pisarki, scenarzystki radiowej i telewizyjnej, laureatki wielu prestiżowych nagród literackich. Ta powieść, to pięknie opowiedziana historia, w...

czytaj dalej... na temat: „Sonata Gustawa” Rose Tremain w Dyskusyjnym Klubie Książki

Między nami Jaskiniowcami.

Utworzono dnia 11.08.2021

„Między nami jaskiniowcami” W ramach “Magicznych wakacji” organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, nasza biblioteka, przygotowała zajęcia pt. ”Między nami jaskiniowcami”. Celem zajęć, było przybliżenie dzieciom tematu jaskiń oraz życia ludzi jaskiniowych.

czytaj dalej... na temat: Między nami Jaskiniowcami.

„Baśń”- Jonasa T. Bengtssona w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 04.08.2021

Na wakacyjne, lipcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki wybrałyśmy „Baśń” – powieść duńskiego pisarza Jonasa T. Bengtssona. Sięgając po tę książkę nie wiedziałyśmy czego możemy się spodziewać… było to bowiem nasze pierwsze zetknięcie się z prozą Bengtssona, którego okrzyknięto "niezwykłym nowym głosem duńskiej prozy". Jak się okazało był to doskonały wybór. Chwile spędzone z bohaterami „Baśni” były dla wszystkich klubowiczek niezapomniane. Kim są bohaterowie powieści, jaka jest ich przeszłość? Przed czym ucieka mały chłopiec i jego ojciec.? Niesamowicie opisana relacja ojca z synem, którym wciąż zagraża świat zewnętrzny, budzi w czytelniku niepokój, ale i zachwyt.

czytaj dalej... na temat: „Baśń”- Jonasa T. Bengtssona w Dyskusyjnym Klubie Książki

Magiczne Wakacje - Legendy w Bibliotece.

Utworzono dnia 24.07.2021

W ramach Magicznych Wakacji, organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, mogłyśmy zaprezentować dzieciakom spotkanie z legendami. Zajęcia rozpoczęły się od pytania – czym jest legenda? Okazało się, że dzieci sporo na ten temat już wiedzą. Wspólnie poznaliśmy legendę o krakowskich gołębiach, rozwiązaliśmy trudną krzyżówkę i ułożyliśmy „rozsypywankę” nt. tej legendy, jednak największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w poszukiwanie bohaterów występujących w tym podaniu, których sprytnie ukryłyśmy przed zajęciami. Wspólna zabawa ruchowa dostarczyła wszystkim dużo śmiechu i energii do dalszej części zajęć.

 

czytaj dalej... na temat: Magiczne Wakacje - Legendy w Bibliotece.

Przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Utworzono dnia 26.06.2021

Za nami ostatnie, przedwakacyjne spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bibliotece w Bolechowicach… było to spotkanie wyjątkowe pod wieloma względami.

Tym razem, dzięki gościnności gospodarzy, spotkanie odbyło się w Agroturystyce” Pod Baranami”  w pięknym Ujeździe.

 W cudownym ogrodzie, pełnym kwiatów i rozlicznych atrakcji spotkaliśmy się,by podsumować naszą trzyletnią przygodę czytelniczą. Było to zarazem ostatnie spotkanie klubowe dla dzieci z klasy trzeciej. Z radością i uśmiechem na twarzy wspominaliśmy nasze  literackie dyskusje  i wspólne eskapady… nie zabrakło też świetnej zabawy, kiełbasek z ogniska i pysznych słodkości.

czytaj dalej... na temat: Przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Nela na trzech kontynentach

Utworzono dnia 23.06.2021

W ramach naszych spotkań online zostały przeprowadzone zajęcia z dziećmi na podstawie książki "Nela na trzech kontynentach".W zajęciach wzięły udział następujące grupy: grupa 0e i 0f (zerówka) ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie, grupa "Sowy" z oddziału Szkolno-Przedszkolnego w Balicach, grupa 5 i 6-latków z Radwanowic oraz uczniowie 2 i 3 klasy Szkoły Podstawowej w Kobylanach.
 

czytaj dalej... na temat: Nela na trzech kontynentach

”Łopianowe pole” - Spotkanie DKK dla dzieci

Utworzono dnia 10.06.2021

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci wyruszył w plener. Spotkanie, już po raz kolejny odbyło się na niezwykle urokliwym Punkcie Widokowym w Bolechowicach. Tym razem klubową lekturą była książka Katarzyny Ryrych- pt.”Łopianowe pole”.

czytaj dalej... na temat: ”Łopianowe pole” - Spotkanie DKK dla dzieci

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 141

W poprzednim tygodniu: 398

W tym miesiącu: 1460

W poprzednim miesiącu: 1553

Wszystkich: 13113

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona