Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

“Cukiernia pod Amorem”, w Dyskusyjnym Klubie Książki w Balicach

Utworzono dnia 23.06.2022

Tym razem do naszej dyskusji wybraliśmy książkę Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk pt. “Cukiernia pod Amorem. Ciastko z wróżbą”. Wielowątkowa saga rodzinna, w której przeszłość spotyka się z teraźniejszością, niektórych klubowiczów porwała innych zaś, “zakłopotała” stopniem skomplikowania fabuły. Dlatego dla lepszej analizy złożoności dzieła, dokonaliśmy z Klubowiczami przeglądu głównych postaci i wątków, pod względem ich wzajemnych relacji i istotności dla przedstawionych zdarzeń.

czytaj dalej... na temat: “Cukiernia pod Amorem”, w Dyskusyjnym Klubie Książki w Balicach

Informacja dla Czytelników - Biblioteka Rudawa

Utworzono dnia 13.06.2022

UWAGA!


Nastąpiła zmiana numeru telefonu w Bibliotece w Rudawie.

Aktualny numer to: 730 691 781

czytaj dalej... na temat: Informacja dla Czytelników - Biblioteka Rudawa

„Inny nie znaczy gorszy” – w Dyskusyjnym Klubie Książki w Zabierzowie rozmawiamy o tolerancji i szacunku dla różnorodności.

Utworzono dnia 13.06.2022

Tym razem, na spotkaniu dziecięcego DKK w Zabierzowie, w piątek 10 czerwca, rozmawialiśmy o książce „Wieloryb” autorstwa Renaty Piątkowskiej.

Lektura wywołała żywą dyskusję wśród dzieci, gdyż nie wszystkim przypadła ona do gustu. Przede wszystkim rozmawialiśmy jednak o szacunku, akceptacji i czy na pewno powinniśmy zawsze tolerować wszystkie zachowania u innych?

czytaj dalej... na temat: „Inny nie znaczy gorszy” – w Dyskusyjnym Klubie Książki w Zabierzowie rozmawiamy o tolerancji i szacunku dla różnorodności.

„Nie mów kurdę w Turcji KURDE!” - podróżnik Andrzej Pasławski w bibliotece w Bolechowicach.

Utworzono dnia 09.06.2022

Krakowskiego podróżnika i fotografa Pana Andrzeja Pasławskiego gościliśmy 3 czerwca w bolechowickiej bibliotece.

Prelekcja „Nie mów kurdę w Turcji KURDE!” dotyczyła głównie Stambułu, miasta łączącego Europę i Azję, o wielowiekowej tradycji i kulturze.

czytaj dalej... na temat: „Nie mów kurdę w Turcji KURDE!” - podróżnik Andrzej Pasławski w bibliotece w Bolechowicach.

Czarnogóra - Miejscówka w Montenegro

Utworzono dnia 09.06.2022

3 czerwca, w Szkole Podstawowej w Rudawie, uczniowie ósmych klas mieli okazję wybrać się na wirtualny spacer po Czarnogórze - kraju kontrastów, gdzie dzikość i cywilizacja spotykają się w jednym miejscu. A wszystko to dzięki spotkaniu z niezwykłą osobowością – podróżnikiem i fotografem – Andrzejem Pasławskim. Wielki miłośnik Bałkanów przyjechał do Rudawy na zaproszenie naszej biblioteki.

czytaj dalej... na temat: Czarnogóra - Miejscówka w Montenegro

Z błyskiem w oku i w szlafroku

Utworzono dnia 07.06.2022

Czerwcowe spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki w Bolechowicach wypadło w wyjątkowy dla wszystkich dzieci dzień – Dzień Dziecka. Chociaż pogoda trochę pokrzyżowała nasze plany to i tak wszystko udało się znakomicie. Była dobra zabawa, dużo śmiechu i moc niespodzianek.

czytaj dalej... na temat: Z błyskiem w oku i w szlafroku

”Dacja, Dacia czy Drakula” - Andrzej Pasławski opowiada o Rumunii w bibliotece w Zabierzowie

Utworzono dnia 01.06.2022

We wtorek 31 maja, w zabierzowskiej bibliotece, odbyło się kolejne spotkanie z Andrzejem Pasławskim - podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem historii, który z właściwym sobie talentem gawędziarza wprowadził młodzież z 6 i 7 klasy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie w zakamarki pięknej i tajemniczej Rumunii.

czytaj dalej... na temat: ”Dacja, Dacia czy Drakula” - Andrzej Pasławski opowiada o Rumunii w bibliotece w Zabierzowie

„Cypr wstrząśnięty, nie zmieszany” - spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim w bibliotece w Balicach.

Utworzono dnia 27.05.2022

25 maja, w naszej filii w Balicach, gościliśmy Pana Andrzeja Pasławskiego, znanego i nietuzinkowego podróżnika.

Pan Andrzej zabrał naszych Czytelników w niezwykłą podróż po malowniczym Cyprze, w ramach opowieści „Cypr wstrząśnięty, nie zmieszany”. Opowieść o wyspie Afrodyty, która na mapie Europy odznacza się brutalnym podziałem, prawdziwym murem, który rozrywa kraj na część Grecką i Turecką, zafascynowała uczestników spotkania. Jak się podróżuje po wyspie wulkanicznej, których zwierząt jest tam najwięcej oraz dlaczego w trakcie podróży warto mieć w zasięgu ręki papier toaletowy. Tego i wielu innych ciekawostek dowiedzieliśmy się z tej niezwykłej prelekcji.

czytaj dalej... na temat: „Cypr wstrząśnięty, nie zmieszany” - spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim w bibliotece w Balicach.

„Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” Filipa Zawady w DKK dla dorosłych w Bolechowicach

Utworzono dnia 26.05.2022

Tematem majowego spotkania w bolechowickim DKK była powieść „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” Filipa Zawady, która znalazła się w siódemce książek nominowanych do Nagrody Nike w 2020 roku.

Wyrazisty i niemal plastycznie brzmiący tytuł, ślady kocich łap na każdej stronie książki zaintrygowały nas od samego początku. Również sama okładka wzbudziła naszą ciekawość…

czytaj dalej... na temat: „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” Filipa Zawady w DKK dla dorosłych w Bolechowicach

Finał Projektu „Ocalić od zapomnienia”

Utworzono dnia 24.05.2022

W sobotnie popołudnie 21 maja, odbył się w Balicach finał projektu „Ocalić od zapomnienia”. Projekt był realizowany w ubiegłym roku wspólnie z Klubem Seniora z Balic, Gminną Biblioteką Publiczną i Fundacją Lis. Finał odbył się już w grudniu 2021 roku, ale ze względu na panującą wtedy pandemię musieliśmy ograniczyć się do skromnego otwarcia i wystawy online. Tym bardziej zaangażowaliśmy się w przygotowanie wydarzenia, które pozwoliło przybliżyć projekt szerszemu gronu mieszkańców.

czytaj dalej... na temat: Finał Projektu „Ocalić od zapomnienia”

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 292

W poprzednim tygodniu: 398

W tym miesiącu: 3

W poprzednim miesiącu: 1865

Wszystkich: 25823

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona