Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

AKTUALNOŚCI, strona 15:

Powiedz marcu, co masz w garncu?

Utworzono dnia 23.03.2023

Za nami kolejna odsłona zajęć literacko-plastycznych dla przedszkolaków, które tym razem przygotowała biblioteka w Bolechowicach. Zapraszając dzieci do wspólnej zabawy, wyruszyliśmy na poszukiwanie wiosny. Jak się okazało, nie było to łatwe… a wszystko zaczęło się od tajemniczego listu, z którego dzieci dowiedziały się, że wiosna została uwięziona przez złą zimę i aby ją uwolnić trzeba wykonać wiele, często dość trudnych zadań. Dzielne przedszkolaki ochoczo podjęły to wyzwanie i pod hasłem „Ratujemy wiosnę” przystąpiły do działania.

czytaj dalej... na temat: Powiedz marcu, co masz w garncu?

Bez kwiatka nie wracaj!

Utworzono dnia 16.03.2023

Jak powszechnie wiadomo dzień kobiet obchodzimy codziennie, ale 8 marca tak bardziej uroczyście. Wyjątkowość tego dnia można podkreślać w rozmaity sposób, począwszy od wręczenia tytułowego kwiatka (najlepiej kolorowym w górę), kończąc na romantycznej kolacji przy chłodnym świetle wczesnowiosennego księżyca. Można też przyjąć zaproszenie Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów i wybrać się na program artystyczny przygotowany przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Zabierzowie.

czytaj dalej... na temat: Bez kwiatka nie wracaj!

Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki

Utworzono dnia 15.03.2023

Za sprawą książki „Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki” autorstwa dr n. Med. Thoma Rookę, spotkanie DKK dla dzieci w Zabierzowie opanowały wirusy.  Książka łączy w sobie akcję, przygodę i humor. Jasne i kolorowe ilustracje oraz treści edukacyjne sprawiły, że książka bardzo dobrze została przyjęta przez czytelników. Z racji niewielkich rozmiarów książki, klubowicze czytali ją i omawiali od razu na naszym spotkaniu.

czytaj dalej... na temat: Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki

Wirusy są wszędzie! – Zajęcia dla grupy Zaczytanych Misiów i przedszkolaków z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

Utworzono dnia 13.03.2023

Czy wiecie, że zarazki wylatują z buzi z prędkością 160 km/h podczas kichania? Że wystarczy umyć porządnie ręce, by znacząco zmniejszyć ryzyko przeniesienia zarazków z rąk do buzi. Dzieciaki z grupy Zaczytane Misie już to wiedzą. Z zaciekawieniem wysłuchały historii ...

czytaj dalej... na temat: Wirusy są wszędzie! – Zajęcia dla grupy Zaczytanych Misiów i przedszkolaków z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

„Dom duchów” Isabel Allende w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 07.03.2023

Podczas lutowego spotkania DKK w bibliotece w Bolechowicach wzięliśmy na czytelniczy warsztat „Dom duchów”- powieściowy debiut Isabel Allende z 1982 roku. To właśnie dzięki tej książce Allende stała się jedną z najbardziej popularnych i poczytnych pisarek Ameryki...

czytaj dalej... na temat: „Dom duchów” Isabel Allende w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

„Lala” Jacka Dehnela w Dyskusyjnym Klubie Książki w Balicach

Utworzono dnia 07.03.2023
W ostatnim dniu lutego odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Balicach. Spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania dwóch nowych Klubowiczek: Pani Wandy i Pani Zofii, które zachęcone relacjami z naszych dyskusji, postanowiły rozpocząć przygodę z Dyskusyjnym...
czytaj dalej... na temat: „Lala” Jacka Dehnela w Dyskusyjnym Klubie Książki w Balicach

Ale kosmos! – czyli, trzecie spotkanie w ramach projektu „Czytam Sobie 10 lat”.

Utworzono dnia 04.03.2023

Mówią, że wszystko, co dobre szybko się kończy. To nasze ostatnie spotkanie z projektem „Czytam sobie 10 lat – ale za to, jakie! Tym razem  poświęciliśmy je książce „Lem i zagadki Kosmosu” autorstwa Marcina Barana. Czego dzieci dowiedziały się z książki? Że cały wszechświat zbudowany jest z atomów, że czas biegnie i wszystko się zmienia i na nic nie czeka oraz że w 1920 roku na świat przyszedł Stanisław Lem. Kim był Lem?

czytaj dalej... na temat: Ale kosmos! – czyli, trzecie spotkanie w ramach projektu „Czytam Sobie 10 lat”.

Tajemnica starożytnego Egiptu

Utworzono dnia 02.03.2023

W lutym zaprosiliśmy dzieci na zajęcia pt. „Tajemnice Starożytnego Egiptu”. Zajęcia otwierają serię spotkań, na których zapraszamy dzieci do świata starożytnych cywilizacji. Z przygotowanej prezentacji, dzieci mogły się dowiedzieć, na jakim obszarze znajdował się Starożytny Egipt i dlaczego dolny Egipt był na górze, a górny na dole. Podróż po starożytnym świecie, rozpoczęliśmy także od poznania najdłuższej rzeki świata, czyli Nilu.
 

czytaj dalej... na temat: Tajemnica starożytnego Egiptu

Czy wirusy są wszędzie? Spotkanie DKK w Rudawie.

Utworzono dnia 28.02.2023

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy Dziecięcego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Rudawie. Nasze spotkanie opanowały wirusy, a to za sprawą książki „Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki” autorstwa dr n. Med. Thoma Rookę. Książka łączy w sobie akcję, przygodę i humor. Jasne i kolorowe ilustracje oraz treści edukacyjne sprawiły, że książka bardzo dobrze została przyjęta przez czytelników. Z racji niewielkich rozmiarów książki, chłopcy czytali ją i omawiali od razu na naszym spotkaniu. To co, szczególnie do nich przemówiło, to jasny przekaz, jaką drogę pokonują wirusy, jak łatwo się zarazić i jakie kroki trzeba podjąć, żeby uniknąć zarażenia. Okazało się, że w teorii wszyscy są mocni, choć przyznali, że z praktyką czasami bywa gorzej.

czytaj dalej... na temat: Czy wirusy są wszędzie? Spotkanie DKK w Rudawie.

Magiczne szyfry – czyli, projekt „Czytam Sobie 10 lat”.

Utworzono dnia 28.02.2023

Walizka Pana Hanumana – to druga pozycja, którą wspólnie z klasą 1 SP w Radwanowicach czytaliśmy w ramach projektu „Czytam Sobie 10 lat”.

W skąpanym deszczem mieście, mała Daria okropnie się nudzi. Byłaby tak całkowicie się zanudziła, gdyby nie przejeżdżający przez miasto tabor cyrkowy i walizka, która wypadła z pojazdu cyrkowego. Daria myślała, że zawartość walizki, to zapewne akcesoria lub ubrania cyrkowe, lecz nic bardziej mylnego. W środku walizki, dziewczynka znalazła zaszyfrowane widomości pisane złotym atramentem, których wypowiedzenie na głos, sprawiało, że działa się magia. Zamiast deszczu z nieba zaczęła padać galaretka, a nos koleżanki Darii zmienił się w kabanos. Wielkie rzeczy! Dobrze, że kolega Darii – Adrian, który „połykał książki w całości” (kolejny powód, by dużo czytać), potrafił złamać szyfr i zniwelować czary.

czytaj dalej... na temat: Magiczne szyfry – czyli, projekt „Czytam Sobie 10 lat”.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 433

W poprzednim tygodniu: 510

W tym miesiącu: 1656

W poprzednim miesiącu: 2294

Wszystkich: 76802

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona