Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

2022

AKTUALNOŚCI:

Świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Balicach

Utworzono dnia 07.01.2023

W nawiązaniu do okresu świątecznego, rozmawialiśmy także o świątecznych tradycjach, ulubionych Bożonarodzeniowych potrawach czy najlepszych (i najgorszych) prezentach jakie zdarzyło się nam dostać. Świąteczno-noworoczny czas był też świetnym momentem do poczynienia planów czytelniczych na przyszłe miesiące. Na koniec spotkania, wszyscy Klubowicze otrzymali nasze biblioteczne kalendarze i drobne świąteczne upominki.

czytaj dalej... na temat: Świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Balicach

Tradycje i zwyczaje świąteczne

Utworzono dnia 27.12.2022

W grudniu, w naszych bibliotekach, odbyła się seria spotkań z dziećmi przedszkolnymi i wczesnoszkolnymi, która miała na celu zapoznanie z tradycjami i zwyczajami świątecznymi w Polsce i na świecie...

czytaj dalej... na temat: Tradycje i zwyczaje świąteczne

Gwiazdkowe spotkanie z książką w DKK Rudawa.

Utworzono dnia 22.12.2022

„Palec do góry: kto nie lubi świąt?” Tymi słowami zaczerpniętymi z książki Maliny Prześlugi pt. ”Bombka z Gwiazdką”, przywitałam dzieci z Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki prowadzonego przy Bibliotece w Rudawie. I wiecie co? Okazało się, że wszyscy w naszej grupie kochają święta. I kochają książki. Spotkanie z książką „Bombka z Gwiazdką” dało nam okazję zastanowić się nad sensem świąt, gorączkowych przygotowań i powtarzalności zwyczajów.

czytaj dalej... na temat: Gwiazdkowe spotkanie z książką w DKK Rudawa.

„Małe ogniska” Celeste Ng w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 22.12.2022

Na ostatnim już w tym roku spotkaniu DKK w bibliotece w Bolechowicach dyskutowaliśmy o powieści, która została uznana w Stanach Zjednoczonych przez wiele portali czytelniczych za najciekawszą książkę 2017 roku. Docenili ją również polscy czytelnicy w 2018 roku powieść zdobyła tytuł Książki Roku portalu Lubimy Czytać. Z tym większym zainteresowaniem sięgnęliśmy po naszą grudniową lekturę  „Małe ogniska” amerykańskiej autorki Celeste Ng.

czytaj dalej... na temat: „Małe ogniska” Celeste Ng w Dyskusyjnym Klubie Książki

Święta w zabierzowskim DKK

Utworzono dnia 16.12.2022

W piątek 16 grudnia ponownie zebrał się dziecięcy dyskusyjny klub książki w Zabierzowie, tym razem w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Szkolnej.

Omawianą lekturą była wspaniale zilustrowana (Rasmus Jull) książka autorstwa Sofie Marii Brand – „Święta na świecie”, dzięki której dzieci dowiedziały się, że pachnąca żywicą choinka, karp i łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby obchodzenia Gwiazdki...

czytaj dalej... na temat: Święta w zabierzowskim DKK

Zimowa przygoda Zuzi

Utworzono dnia 16.12.2022

Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w bibliotece w Bolechowicach upłynęło jak zawsze w miłej i twórczej atmosferze. W literackiej części nawiązywało do książki pt.” Noskawery” Pawła Beręsewicza. Czym są tajemnicze tytułowe noskawery?  jak się okazało to przedziwne zapachowe ochraniacze na nos, które stały się prawdziwym „krzykiem mody” i każde dziecko o nich marzy. Czy posiadanie modnego gadżetu rozwiąże problemy głównej bohaterki, dziesięcioletniej Zuzi?

czytaj dalej... na temat: Zimowa przygoda Zuzi

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona