Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

2022

AKTUALNOŚCI:

„Niech ci się spełnią marzenia” Barbary O’Neal w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 29.11.2022
Listopadowe spotkanie DKK w bibliotece w Bolechowicach poświęciliśmy na dyskusję o książce pt. „Niech ci się spełnią marzenia” amerykańskiej pisarki Barbary O’Neal. To powieść o czterech blogerkach, które oprócz pasji kulinarnej łączy wirtualna...
czytaj dalej... na temat: „Niech ci się spełnią marzenia” Barbary O’Neal w Dyskusyjnym Klubie Książki

Gdzie znikają śmieci? Wycieczka Dyskusyjnego Klubu Książki.

Utworzono dnia 25.11.2022

Inspiracją do zorganizowania wycieczki była książka Plastik – fantastik? autorstwa koreańskiego duetu Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee. 21 listopada dzieci z DKK W Rudawie (wspartych towarzystwem koleżanek i kolegów z klasy pierwszej) wyruszyli tropem śmieci. Dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Miki Recykling z Krakowa, dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, co się dzieje ze śmieciami, które są odbierane z naszych domostw.

czytaj dalej... na temat: Gdzie znikają śmieci? Wycieczka Dyskusyjnego Klubu Książki.

Teatrzyk „Zaczytane misie”.

Utworzono dnia 25.11.2022

Kto na bieżąco śledzi działalność naszej biblioteki, z pewnością pamięta grupę „Zaczytane Misie” działającą w Sz. P w Radwanowicach a prowadzoną przez naszą filię w Rudawie. Inspiracją do powstania grupy była chęć stworzenia przestrzeni do rozwoju czytelnictwa dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na listopadowym spotkaniu, zaprezentowany został Teatrzyk Kamishibai z tekstem Ch. Ferrari, pt. „Rower Walentynki”, czyli historyjka o dziewczynce, która nikomu nie odmówiła przejażdżki swoim rowerem.

czytaj dalej... na temat: Teatrzyk „Zaczytane misie”.

Pierwsze urodziny Dyskusyjnego Klubu Książki w Balicach

Utworzono dnia 24.11.2022

W dobrym towarzystwie czas szybko leci… nasz Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych, działający przy  filii w Balicach, obchodzi właśnie swoje pierwsze urodziny! Na uroczyste spotkanie rocznicowe nasz Klub stawił się w komplecie aby wspólnie świętować rok świetnego...

czytaj dalej... na temat: Pierwsze urodziny Dyskusyjnego Klubu Książki w Balicach

Biblioteka? Lubię to! Lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy Sówki ze SP. w Rudawie

Utworzono dnia 22.11.2022

18 listopada, mury biblioteki w Rudawie odwiedziły dzieci z grupy Sówki, z pobliskiej szkoły podstawowej. Pomimo niesprzyjającej aury, dzieciaczki, pod opieką wychowawczyni, Pani Magdaleny, dzielnie przybyły do naszej placówki. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas naszego spotkania, dzieci mogły bliżej poznać zasady panujące w bibliotece, zasady zakupu i wprowadzania książek do księgozbioru.

czytaj dalej... na temat: Biblioteka? Lubię to! Lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy Sówki ze SP. w Rudawie

Ale szok! Mam już rok! Pierwsza rocznica DKK w Rudawie

Utworzono dnia 22.11.2022

Tak, to prawda. Właśnie w listopadzie mija rok odkąd wspólnie z klasą ze Sz. P. w Radwanowicach rozpoczęliśmy wspólny projekt, którego celem jest tworzenie przestrzeni do popularyzowania książek i czytelnictwa.Tym razem, naszym tematem spotkania była książka pt. Plastik – fantastik? Autorstwa Eun – Ju Kim i Ji-won Lee. Ten koreański duet, w prosty i przejrzysty sposób, potrafił  zaprezentować jak łatwo plastik zawładnął naszym życiem i jak trudno nam bez niego żyć.

czytaj dalej... na temat: Ale szok! Mam już rok! Pierwsza rocznica DKK w Rudawie

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona