Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

2023

AKTUALNOŚCI:

Projekt: Łąka Kwietna wokół filii GBP w Rudawie i filii SCKiPGZ - Rudawskie Centrum Kultury

Utworzono dnia 06.06.2023

Filia naszej Biblioteki w Rudawie zgłosiła do konkursu Fundacji Lafarge – Wspólnie dla Regionu - pomysł stworzenia łąki kwietnej oraz zagospodarowania terenów zielonych wokół Rudawskiego Centrum Kultury, w którym mieści się biblioteka.

Nasz projekt spodobał się i otrzymaliśmy dotację na realizację pomysłu. W maju zostało przeprowadzonych szereg prac związanych z przygotowaniem terenu. Wokół obiektu zostały wykonane prace ziemne glebogryzarką (Firma BioTech Ogrody), wysiana łąka kwietna oraz rośliny miododajne, jak i ozdobne. Utworzony został mały kącik ziołowy, w którym rosną tymianek, rozmaryn, szałwia, mięta, melisa, oregano oraz niewielki skalniak z rojnikami i innymi roślinami.

czytaj dalej... na temat: Projekt: Łąka Kwietna wokół filii GBP w Rudawie i filii SCKiPGZ - Rudawskie Centrum Kultury

Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę!

Utworzono dnia 24.05.2023

Maj to miesiąc wyjątkowy dla wszystkich bibliotek i bibliotekarzy. Dlatego, że to właśnie w tym wiosennym miesiącu obchodzimy Tydzień Bibliotek. Z tej okazji naszą zabierzowską bibliotekę odwiedzili najmilsi z najmilszych czyli nasze cudowne przedszkolaczki. Dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pt. ”Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę”

czytaj dalej... na temat: Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę!

„Miejsce akcji – BIBLIOTEKA”

Utworzono dnia 24.05.2023

19 maja w bibliotece w Zabierzowie odbył się finał Konkursu plastycznego na interpretację hasła „Miejsce akcji – BIBLIOTEKA”.

Na konkurs łącznie wpłynęło 21 prac. Po burzliwych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców.

 

czytaj dalej... na temat: „Miejsce akcji – BIBLIOTEKA”

Szwecja bez tajemnic – spotkanie autorskie z Katarzyną Tubylewicz

Utworzono dnia 23.05.2023

12 maja, prosto ze Sztokholmu, na spotkanie z Czytelnikami w bibliotece w Bolechowicach przybyła Katarzyna Tubylewicz – pisarka, publicystka, tłumaczka literatury szwedzkiej na język polski. Od ponad dwudziestu lat mieszka w Szwecji, której to poświęciła znakomitą część swojej twórczości. Jest autorką głośnych książek reporterskich opisujących szwedzką rzeczywistość, takich jak: „Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach”, „Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą”, ”Samotny jak Szwed. O ludziach północy”. W swoim dorobku literackim ma kilka powieści, w tym kryminał „Bardzo zimna wiosna” a także przekłady wielu książek, między innymi bardzo poczytnej w Polsce Majgull Axelsson.

czytaj dalej... na temat: Szwecja bez tajemnic – spotkanie autorskie z Katarzyną Tubylewicz

Krótka historia biblioteki – zajęcia dla dzieci z okazji Tygodnia Bibliotek

Utworzono dnia 22.05.2023

Z okazji odbywającego się XX Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych do udziału w zajęciach pt. „Krótka Historia Biblioteki”. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom instytucji jaką jest biblioteka, jej głównych zadań,...

czytaj dalej... na temat: Krótka historia biblioteki – zajęcia dla dzieci z okazji Tygodnia Bibliotek

Kwiaty pełne książek

Utworzono dnia 16.05.2023
Z okazji odbywającego się Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy naszych dorosłych Czytelników na warsztaty pt. „Kwiaty pełne książek”. Inspirując się modą na zero waste, postanowiliśmy dać nowe życie bardzo starym i bardzo zniszczonym egzemplarzom książek,...
czytaj dalej... na temat: Kwiaty pełne książek

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona