Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

2023

AKTUALNOŚCI:

Cukier - hit czy kit?

Utworzono dnia 27.03.2023
Czy cukier to samo zło? A może cukier krzepi? Prawda, jak to bywa, leży zawsze po środku. Jednak, żeby się o tym przekonać, trzeba przyjrzeć się temu bliżej. I my tak właśnie zrobiliśmy na kolejnym spotkaniu Dziecięcego Klubu Książki w Rudawie, omawiając książkę –...
czytaj dalej... na temat: Cukier - hit czy kit?

Powiedz marcu, co masz w garncu?

Utworzono dnia 23.03.2023

Za nami kolejna odsłona zajęć literacko-plastycznych dla przedszkolaków, które tym razem przygotowała biblioteka w Bolechowicach. Zapraszając dzieci do wspólnej zabawy, wyruszyliśmy na poszukiwanie wiosny. Jak się okazało, nie było to łatwe… a wszystko zaczęło się od tajemniczego listu, z którego dzieci dowiedziały się, że wiosna została uwięziona przez złą zimę i aby ją uwolnić trzeba wykonać wiele, często dość trudnych zadań. Dzielne przedszkolaki ochoczo podjęły to wyzwanie i pod hasłem „Ratujemy wiosnę” przystąpiły do działania.
 

czytaj dalej... na temat: Powiedz marcu, co masz w garncu?

Bez kwiatka nie wracaj!

Utworzono dnia 16.03.2023

Jak powszechnie wiadomo dzień kobiet obchodzimy codziennie, ale 8 marca tak bardziej uroczyście. Wyjątkowość tego dnia można podkreślać w rozmaity sposób, począwszy od wręczenia tytułowego kwiatka (najlepiej kolorowym w górę), kończąc na romantycznej kolacji przy chłodnym świetle wczesnowiosennego księżyca. Można też przyjąć zaproszenie Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów i wybrać się na program artystyczny przygotowany przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Zabierzowie.

czytaj dalej... na temat: Bez kwiatka nie wracaj!

Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki

Utworzono dnia 15.03.2023

Za sprawą książki „Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki” autorstwa dr n. Med. Thoma Rookę, spotkanie DKK dla dzieci w Zabierzowie opanowały wirusy.  Książka łączy w sobie akcję, przygodę i humor. Jasne i kolorowe ilustracje oraz treści edukacyjne sprawiły, że książka bardzo dobrze została przyjęta przez czytelników. Z racji niewielkich rozmiarów książki, klubowicze czytali ją i omawiali od razu na naszym spotkaniu.

czytaj dalej... na temat: Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki

Wirusy są wszędzie! – Zajęcia dla grupy Zaczytanych Misiów i przedszkolaków z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

Utworzono dnia 13.03.2023
Czy wiecie, że zarazki wylatują z buzi z prędkością 160 km/h podczas kichania? Że wystarczy umyć porządnie ręce, by znacząco zmniejszyć ryzyko przeniesienia zarazków z rąk do buzi. Dzieciaki z grupy Zaczytane Misie już to wiedzą. Z zaciekawieniem wysłuchały historii ...
czytaj dalej... na temat: Wirusy są wszędzie! – Zajęcia dla grupy Zaczytanych Misiów i przedszkolaków z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

„Dom duchów” Isabel Allende w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 07.03.2023
Podczas lutowego spotkania DKK w bibliotece w Bolechowicach wzięliśmy na czytelniczy warsztat „Dom duchów”- powieściowy debiut Isabel Allende z 1982 roku. To właśnie dzięki tej książce Allende stała się jedną z najbardziej popularnych i poczytnych pisarek Ameryki...
czytaj dalej... na temat: „Dom duchów” Isabel Allende w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona