Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

„Dom duchów” Isabel Allende w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 07.03.2023

Podczas lutowego spotkania DKK w bibliotece w Bolechowicach wzięliśmy na czytelniczy warsztat „Dom duchów”- powieściowy debiut Isabel Allende z 1982 roku. To właśnie dzięki tej książce Allende stała się jedną z najbardziej popularnych i poczytnych pisarek Ameryki...

czytaj dalej... na temat: „Dom duchów” Isabel Allende w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

„Lala” Jacka Dehnela w Dyskusyjnym Klubie Książki w Balicach

Utworzono dnia 07.03.2023
W ostatnim dniu lutego odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Balicach. Spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania dwóch nowych Klubowiczek: Pani Wandy i Pani Zofii, które zachęcone relacjami z naszych dyskusji, postanowiły rozpocząć przygodę z Dyskusyjnym...
czytaj dalej... na temat: „Lala” Jacka Dehnela w Dyskusyjnym Klubie Książki w Balicach

Ale kosmos! – czyli, trzecie spotkanie w ramach projektu „Czytam Sobie 10 lat”.

Utworzono dnia 04.03.2023

Mówią, że wszystko, co dobre szybko się kończy. To nasze ostatnie spotkanie z projektem „Czytam sobie 10 lat – ale za to, jakie! Tym razem  poświęciliśmy je książce „Lem i zagadki Kosmosu” autorstwa Marcina Barana. Czego dzieci dowiedziały się z książki? Że cały wszechświat zbudowany jest z atomów, że czas biegnie i wszystko się zmienia i na nic nie czeka oraz że w 1920 roku na świat przyszedł Stanisław Lem. Kim był Lem?

czytaj dalej... na temat: Ale kosmos! – czyli, trzecie spotkanie w ramach projektu „Czytam Sobie 10 lat”.

Tajemnica starożytnego Egiptu

Utworzono dnia 02.03.2023

W lutym zaprosiliśmy dzieci na zajęcia pt. „Tajemnice Starożytnego Egiptu”. Zajęcia otwierają serię spotkań, na których zapraszamy dzieci do świata starożytnych cywilizacji. Z przygotowanej prezentacji, dzieci mogły się dowiedzieć, na jakim obszarze znajdował się Starożytny Egipt i dlaczego dolny Egipt był na górze, a górny na dole. Podróż po starożytnym świecie, rozpoczęliśmy także od poznania najdłuższej rzeki świata, czyli Nilu.
 

czytaj dalej... na temat: Tajemnica starożytnego Egiptu

Czy wirusy są wszędzie? Spotkanie DKK w Rudawie.

Utworzono dnia 28.02.2023

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy Dziecięcego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Rudawie. Nasze spotkanie opanowały wirusy, a to za sprawą książki „Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki” autorstwa dr n. Med. Thoma Rookę. Książka łączy w sobie akcję, przygodę i humor. Jasne i kolorowe ilustracje oraz treści edukacyjne sprawiły, że książka bardzo dobrze została przyjęta przez czytelników. Z racji niewielkich rozmiarów książki, chłopcy czytali ją i omawiali od razu na naszym spotkaniu. To co, szczególnie do nich przemówiło, to jasny przekaz, jaką drogę pokonują wirusy, jak łatwo się zarazić i jakie kroki trzeba podjąć, żeby uniknąć zarażenia. Okazało się, że w teorii wszyscy są mocni, choć przyznali, że z praktyką czasami bywa gorzej.

czytaj dalej... na temat: Czy wirusy są wszędzie? Spotkanie DKK w Rudawie.

Magiczne szyfry – czyli, projekt „Czytam Sobie 10 lat”.

Utworzono dnia 28.02.2023

Walizka Pana Hanumana – to druga pozycja, którą wspólnie z klasą 1 SP w Radwanowicach czytaliśmy w ramach projektu „Czytam Sobie 10 lat”.

W skąpanym deszczem mieście, mała Daria okropnie się nudzi. Byłaby tak całkowicie się zanudziła, gdyby nie przejeżdżający przez miasto tabor cyrkowy i walizka, która wypadła z pojazdu cyrkowego. Daria myślała, że zawartość walizki, to zapewne akcesoria lub ubrania cyrkowe, lecz nic bardziej mylnego. W środku walizki, dziewczynka znalazła zaszyfrowane widomości pisane złotym atramentem, których wypowiedzenie na głos, sprawiało, że działa się magia. Zamiast deszczu z nieba zaczęła padać galaretka, a nos koleżanki Darii zmienił się w kabanos. Wielkie rzeczy! Dobrze, że kolega Darii – Adrian, który „połykał książki w całości” (kolejny powód, by dużo czytać), potrafił złamać szyfr i zniwelować czary.

czytaj dalej... na temat: Magiczne szyfry – czyli, projekt „Czytam Sobie 10 lat”.

Ania uczy dzieci asertywności

Utworzono dnia 27.02.2023
Czy można być zbyt miłym? Czy bycie miłym za wszelką cenę popłaca? – Z tymi pytaniami zmierzyli się mali klubowicze podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Bolechowicach. Z pomocą przyszła nam pięknie ilustrowana książka pt. „Zbyt miła”...
czytaj dalej... na temat: Ania uczy dzieci asertywności

Poznaję moją bibliotekę...

Utworzono dnia 17.02.2023

Filię naszej biblioteki w Rudawie odwiedziły  dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP, grupa Odkrywców. Na spotkaniu dzieci zaznajomiły się z biblioteką i zawodem bibliotekarza. Nasi goście z zaciekawieniem poznawały całą zawiłą drogę jaką przebywa książką od momentu wydania do pojawienia się na bibliotecznej półce. Wspólnie przekonaliśmy się, że nie jest ona wcale taka prosta.

czytaj dalej... na temat: Poznaję moją bibliotekę...

„Na tropie przygody” – warsztaty biblioteczne dla dzieci.

Utworzono dnia 10.02.2023
Wszystko zaczęło się od marzenia – by podróżować i poznać świat. To największe marzenie Neli małej reporterki spełniło się i przyniosło jej nie tylko masę cudownych wspomnień z podróży do najdalszych zakątków świata, ale także książki, programy...
czytaj dalej... na temat: „Na tropie przygody” – warsztaty biblioteczne dla dzieci.

„Pamięć” Pétera Nádasa w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 09.02.2023

Na styczniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Bolechowicach przyszło nam zmierzyć się z monumentalnym dziełem węgierskiego pisarza Pétera Nádasa, od wielu lat wymienianego wśród kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla. Wyzwanie, jakie stawia przed czytelnikami autor ponad ośmiuset stronicowej "Pamięci” nie należy do najłatwiejszych i nie chodzi tu bynajmniej o dość pokaźną ilość stron. Nádas, przedstawiając losy pokolenia dorastającego w latach pięćdziesiątych, wraca do największych traum węgierskiej historii, mroków stalinizmu i powstania w 1956 roku. Na tle tych wydarzeń jesteśmy świadkami dojrzewania i dorastania bohatera – narratora, próbującego ułożyć sobie życie…
 

czytaj dalej... na temat: „Pamięć” Pétera Nádasa w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 198

W poprzednim tygodniu: 390

W tym miesiącu: 1792

W poprzednim miesiącu: 1910

Wszystkich: 41331

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona