AKTUALNOŚCI, strona 25:
Zakładki Świata

W ramach Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy dzieci do wzięcia udziału w warsztatach pt. “Zakładki świata”. Jak wiadomo, książki najbardziej “lubią” jeśli do zaznaczania ostatniej przeczytanej strony, używamy pięknej zakładki. Dlatego razem z Panią Martą, zachęciliśmy dzieci, do własnoręcznego wykonania autorskich, drewnianych zakładek.
czytaj dalej... na temat: Zakładki Świata„Mój biblioteczny mały świat”

Z okazji Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) zaprosiliśmy do naszych bibliotek grupy przedszkolaków i zerówkowiczów na zajęcia pt. „Mój biblioteczny mały świat”. Gościliśmy „Wiolinki” z przedszkola Radosne Nutki w Zabierzowie, „Żabki” z samorządowego przedszkola w Balicach, „Motylki” i „Słoneczka” z przedszkola Magnificat w Bolechowicach, „Biedronki” z przedszkola w Rudawie, grupy 0A i 0B z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie.
czytaj dalej... na temat: „Mój biblioteczny mały świat”Znamy zwycięzców Konkursu plastycznego!

13 maja w bibliotece w Bolechowicach odbył się finał Konkursu plastycznego na interpretację tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek - „ Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
Po burzliwych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców.
W każdej kategorii wiekowej zostały wybrane trzy najlepsze prace. Oprócz wyłonienia zwycięzców komisja zdecydowała, że wyróżni dodatkowo sześć prac.
czytaj dalej... na temat: Znamy zwycięzców Konkursu plastycznego!Konkurs na plastyczną interpretację hasła „Biblioteka - świat w jednym miejscu”

Konkurs na plastyczną interpretację hasła „Biblioteka - świat w jednym miejscu” – rozstrzygnięty!!!
Konkurs zorganizowany został przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie w terminie od 22 kwietnia do 4 maja 2022 r. Na konkurs łącznie wpłynęło 30 prac dzieci z klas I – VI ze szkół podstawowych z terenu gminy Zabierzów.
czytaj dalej... na temat: Konkurs na plastyczną interpretację hasła „Biblioteka - świat w jednym miejscu”"Anioły jedzą trzy razy dziennie"

Końcem kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy naszej filii w Balicach. Na spotkaniu Klubowiczki dyskutowały o książce Grażyny Jagielskiej pt. “Anioły jedzą trzy razy dziennie”. Pozycja, która odwołuje się do pobytu Autorki w szpitalu psychiatrycznym wzbudziła wśród naszych Klubowiczek gorącą dyskusję.
czytaj dalej... na temat: "Anioły jedzą trzy razy dziennie"Plastikowy problem...

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w bibliotece w Bolechowicach bardziej przypominało konferencję naukową niż typową dyskusję o książce. A wszystko to za sprawą książki pt.”Plastik fantastik?” autorstwa koreańskiego duetu Eun-ju Kim i Ji-won Lee.
czytaj dalej... na temat: Plastikowy problem...„ Reisefieber” – Mikołaja Łozińskiego w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Kwietniowa lektura z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bolechowickiej bibliotece. O debiutanckiej powieści „ Reisefieber” – Mikołaja Łozińskiego napisano wiele dobrego. Jak czytamy na okładce: „ Takiego debiutu nie było w polskiej literaturze od dawna. 25 – letni autor napisał dojrzałą, utrzymaną w bergmanowskim nastroju powieść o skomplikowaniu ludzkich relacji, niemożności porozumienia i lęku przed bliskością”
czytaj dalej... na temat: „ Reisefieber” – Mikołaja Łozińskiego w Dyskusyjnym Klubie Książki w BolechowicachTydzień Bibliotek

Serdecznie zapraszamy na nadchodzący Tydzień Bibliotek!
Szczegóły na plakacie!
czytaj dalej... na temat: Tydzień BibliotekZaczarowany Las w DKK dla Dzieci w Rudawie

Podczas kwietniowego spotkania DKK dla Dzieci w Rudawie, rozmawialiśmy o bardzo ciekawej, intrygującej, śmiesznej a momentami nawet strasznej książce „Umarły Las”, autorstwa Adama Wajraka i Tomasza Samojlika.
Książka – komiks, którego akcja toczy się w Puszczy Białowieskiej, przypadła dzieciom do gustu. Panowie Adam Wajrak. – dziennikarz i działacz na rzecz ochrony przyrody i Tomasz Samojlik – autor książek dla dzieci i naukowiec, postanowili połączyć siły i przygotować komiks, który w łatwy i przystępny sposób nie tylko zachęci do czytania ale także przemyci masę wiadomości z zakresu ekosystemu lasu i potrzeby ochrony środowiska naturalnego. Ta obrazkowa opowieść, utrzymana w konwencji Dzikiego Zachodu opowiada nam o codziennych perypetiach mieszkańców lasu, a w szczególności dzięciołów. Po skończonej lekturze ma się wrażenie dobrze spędzonego czasu a ogrom wiedzy na temat flory i fauny Puszczy Białowieskiej w magiczny sposób przyswoił się sam.
czytaj dalej... na temat: Zaczarowany Las w DKK dla Dzieci w RudawieZaczytane Misie - Zaczytało mi-się

22.04. 2022 to ważna data nie tylko ze względu na Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu, zainicjowaliśmy spotkania czytelnicze, dla dzieci niepełnosprawnych w Integracyjnej Szkole Podstawowej w Radwanowicach. Nowy klubik czytelniczy powstał w myśl zasady – czytać każdy może a naszym głównym celem będzie zachęcenie dzieci niepełnosprawnych do korzystania z usług biblioteki i przybliżenie im wartości płynących z czytania. Na początek poznaliśmy nasze gusta czytelnicze i podzieliliśmy się pomysłami na lektury, które wspólnie przerobimy. Bardzo ważnym elementem było nazwanie naszych spotkań, wszak każda szanująca się grupa powinna nazwę posiadać. Po burzliwych naradach i głosowaniu nazwaliśmy się – Zaczytane Misie (głównie dlatego, że nazwę można także rozszyfrować jako Zaczytało mi-się, co bardziej satysfakcjonowało starsze pokolenie grupy).
czytaj dalej... na temat: Zaczytane Misie - Zaczytało mi-się