Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

DKK dla dzieci w Zabierzowie

AKTUALNOŚCI:

Bohaterowie żyją bardzo blisko nas… czyli listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Zabierzowie

Utworzono dnia 10.11.2022

W piątek 4 listopada, odbyło się, pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci połączone z niezwykłą atrakcją. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy IIc  ze szkoły podstawowej w Zabierzowie, a pretekstem do zajęć była lektura książki Barbary Gawryluk „Mali bohaterowie”...

czytaj dalej... na temat: Bohaterowie żyją bardzo blisko nas… czyli listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Zabierzowie

„Inny nie znaczy gorszy” – w Dyskusyjnym Klubie Książki w Zabierzowie rozmawiamy o tolerancji i szacunku dla różnorodności.

Utworzono dnia 13.06.2022

Tym razem, na spotkaniu dziecięcego DKK w Zabierzowie, w piątek 10 czerwca, rozmawialiśmy o książce „Wieloryb” autorstwa Renaty Piątkowskiej.

Lektura wywołała żywą dyskusję wśród dzieci, gdyż nie wszystkim przypadła ona do gustu. Przede wszystkim rozmawialiśmy jednak o szacunku, akceptacji i czy na pewno powinniśmy zawsze tolerować wszystkie zachowania u innych?

Julka, zwana przez niektórych „wielorybem”, bohaterka naszej lektury, uświadomiła dzieciom, że choć nie wszyscy są tacy sami, to nie ma żadnych powodów, by piętnować inność. Różnorodność ludzka jest rzeczą pozytywną, a zaakceptowanie czegoś, co otoczenie uważa za wadę, a przez to zaakceptowanie siebie, zmienia zupełnie sposób myślenia.

czytaj dalej... na temat: „Inny nie znaczy gorszy” – w Dyskusyjnym Klubie Książki w Zabierzowie rozmawiamy o tolerancji i szacunku dla różnorodności.

"Tajemnica szpitala" i "Tajemnica urodzin" w DKK dla dzieci w Zabierzowie

Utworzono dnia 05.04.2022

W piątek, 1 kwietnia odbyło się już drugie (po listopadowym, organizacyjnym) spotkanie zabierzowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Brały w nim udział dzieci z klasy 1c wraz z panią wychowawczynią Dorotą Zwolińską, a przeprowadziła je pani Małgorzata Przybylska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Zabierzowie. Uczestnicy zajęć omawiali dwie książki z cyklu Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: „Tajemnica urodzin” i „Tajemnica szpitala” autorstwa Martina Widmarka.

czytaj dalej... na temat: "Tajemnica szpitala" i "Tajemnica urodzin" w DKK dla dzieci w Zabierzowie

Pierwsze spotkanie DKK dla dzieci w Zabierzowie

Utworzono dnia 05.04.2022

Już jest! 14.11.2021 w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej w Zabierzowie, rozpoczął działalność Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki, który poprowadzi nasza bibliotekarka Małgorzata Przybylska  z biblioteki w Zabierzowie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, co będziemy robić na naszych spotkaniach, jak będą one wyglądać i czego będą dotyczyć. Dzieci otrzymały prezenty w postaci zestawu klubowicza, który przydada sięna nasze spotkania, czyli notesy, zakładki i długopisy .

czytaj dalej... na temat: Pierwsze spotkanie DKK dla dzieci w Zabierzowie

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona