Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

DKK dla dzieci w Rudawie

AKTUALNOŚCI:

Cukier - hit czy kit?

Utworzono dnia 27.03.2023
Czy cukier to samo zło? A może cukier krzepi? Prawda, jak to bywa, leży zawsze po środku. Jednak, żeby się o tym przekonać, trzeba przyjrzeć się temu bliżej. I my tak właśnie zrobiliśmy na kolejnym spotkaniu Dziecięcego Klubu Książki w Rudawie, omawiając książkę –...
czytaj dalej... na temat: Cukier - hit czy kit?

Czy wirusy są wszędzie? Spotkanie DKK w Rudawie.

Utworzono dnia 28.02.2023

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy Dziecięcego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Rudawie. Nasze spotkanie opanowały wirusy, a to za sprawą książki „Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki” autorstwa dr n. Med. Thoma Rookę. Książka łączy w sobie akcję, przygodę i humor. Jasne i kolorowe ilustracje oraz treści edukacyjne sprawiły, że książka bardzo dobrze została przyjęta przez czytelników. Z racji niewielkich rozmiarów książki, chłopcy czytali ją i omawiali od razu na naszym spotkaniu. To co, szczególnie do nich przemówiło, to jasny przekaz, jaką drogę pokonują wirusy, jak łatwo się zarazić i jakie kroki trzeba podjąć, żeby uniknąć zarażenia. Okazało się, że w teorii wszyscy są mocni, choć przyznali, że z praktyką czasami bywa gorzej.

czytaj dalej... na temat: Czy wirusy są wszędzie? Spotkanie DKK w Rudawie.

Gwiazdkowe spotkanie z książką w DKK Rudawa.

Utworzono dnia 22.12.2022

„Palec do góry: kto nie lubi świąt?” Tymi słowami zaczerpniętymi z książki Maliny Prześlugi pt. ”Bombka z Gwiazdką”, przywitałam dzieci z Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki prowadzonego przy Bibliotece w Rudawie. I wiecie co? Okazało się, że wszyscy w naszej grupie kochają święta. I kochają książki. Spotkanie z książką „Bombka z Gwiazdką” dało nam okazję zastanowić się nad sensem świąt, gorączkowych przygotowań i powtarzalności zwyczajów.

czytaj dalej... na temat: Gwiazdkowe spotkanie z książką w DKK Rudawa.

Gdzie znikają śmieci? Wycieczka Dyskusyjnego Klubu Książki.

Utworzono dnia 25.11.2022

Inspiracją do zorganizowania wycieczki była książka Plastik – fantastik? autorstwa koreańskiego duetu Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee. 21 listopada dzieci z DKK W Rudawie (wspartych towarzystwem koleżanek i kolegów z klasy pierwszej) wyruszyli tropem śmieci. Dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Miki Recykling z Krakowa, dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, co się dzieje ze śmieciami, które są odbierane z naszych domostw.

czytaj dalej... na temat: Gdzie znikają śmieci? Wycieczka Dyskusyjnego Klubu Książki.

Ale szok! Mam już rok! Pierwsza rocznica DKK w Rudawie

Utworzono dnia 22.11.2022

Tak, to prawda. Właśnie w listopadzie mija rok odkąd wspólnie z klasą ze Sz. P. w Radwanowicach rozpoczęliśmy wspólny projekt, którego celem jest tworzenie przestrzeni do popularyzowania książek i czytelnictwa.Tym razem, naszym tematem spotkania była książka pt. Plastik – fantastik? Autorstwa Eun – Ju Kim i Ji-won Lee. Ten koreański duet, w prosty i przejrzysty sposób, potrafił  zaprezentować jak łatwo plastik zawładnął naszym życiem i jak trudno nam bez niego żyć.

czytaj dalej... na temat: Ale szok! Mam już rok! Pierwsza rocznica DKK w Rudawie

Baśń o świętym spokoju w DDKK w Rudawie

Utworzono dnia 04.07.2022

Z wielką radością informujemy, że Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki w Rudawie powrócił! By przypomnieć dzieciom ideę naszych spotkań, na początek przeczytaliśmy książkę pt. „Baśń o świętym spokoju” Zofii Staneckiej. Baśń zaciekawiła dzieci, momentami...

czytaj dalej... na temat: Baśń o świętym spokoju w DDKK w Rudawie

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona