Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

DKK dla dzieci w Rudawie

AKTUALNOŚCI:

Baśń o świętym spokoju w DDKK w Rudawie

Utworzono dnia 04.07.2022

Z wielką radością informujemy, że Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki w Rudawie powrócił! By przypomnieć dzieciom ideę naszych spotkań, na początek przeczytaliśmy książkę pt. „Baśń o świętym spokoju” Zofii Staneckiej. Baśń zaciekawiła dzieci, momentami...

czytaj dalej... na temat: Baśń o świętym spokoju w DDKK w Rudawie

Wojownicy cienia na spotkaniu DKK dla dzieci w Radwanowicach

Utworzono dnia 27.06.2022

Rok szkolny 2021/2022 odchodzi do przeszłości a wraz z jego zakończeniem witamy przerwę wakacyjną. Jednak tuż przed końcem udało się nam spotkać na ostatnim spotkaniu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Radwanowicach. Nasze spotkanie jednak nie mogło być zwyczajne. Na inauguracji powstania naszego klubu, dzieci zapytanie, co je najbardziej interesuje, niemal jednogłośnie odpowiedzieli  – Ninje. Szczególnym uwielbieniem cieszyły się Ninje z kreskówki, które wywodzą się z popularnej serii klocków. Uczestnicy otrzymali wtedy obietnice, że będą mogli sięgnąć  w bibliotece po książki z przygodami ulubionych bohaterów. Ostatnie spotkanie było więc idealną okazją do spełnienia tej obietnicy.

czytaj dalej... na temat: Wojownicy cienia na spotkaniu DKK dla dzieci w Radwanowicach

Zaczarowany Las w DKK dla Dzieci w Rudawie

Utworzono dnia 29.04.2022

Podczas kwietniowego spotkania DKK dla Dzieci w Rudawie, rozmawialiśmy o bardzo ciekawej, intrygującej, śmiesznej a momentami nawet strasznej książce „Umarły Las”, autorstwa Adama Wajraka i Tomasza Samojlika.

Książka – komiks, którego akcja toczy się w Puszczy Białowieskiej, przypadła dzieciom do gustu. Panowie Adam Wajrak. – dziennikarz i działacz na rzecz ochrony przyrody i Tomasz Samojlik – autor książek dla dzieci i naukowiec, postanowili połączyć siły i przygotować komiks, który w łatwy i przystępny sposób nie tylko zachęci do czytania ale także przemyci masę wiadomości z zakresu ekosystemu lasu i potrzeby ochrony środowiska naturalnego. Ta obrazkowa opowieść, utrzymana w konwencji Dzikiego Zachodu opowiada nam o codziennych perypetiach mieszkańców lasu, a w szczególności dzięciołów. Po skończonej lekturze ma się wrażenie dobrze spędzonego czasu a ogrom wiedzy na temat flory i fauny Puszczy Białowieskiej w magiczny sposób przyswoił się sam.

czytaj dalej... na temat: Zaczarowany Las w DKK dla Dzieci w Rudawie

Pierwsze spotkaie DKK dla dzieci

Utworzono dnia 29.11.2021

Już jest! 05.11.2021 w pierwszej klasie Integracyjnej Szkoły w Radwanowicach, rozpoczął działalność Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki, który poprowadzi nasza bibliotekarka Iwona Łabędź z filii w Rudawie. Data rozpoczęcia działalności Klubu nie jest przypadkowa – w tym właśnie dniu przypadał Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki, zatem był to idealny dzień na rozmowy o książkach dla dzieci. Niemałym zaskoczeniem dla dzieci był wygląd bibliotekarki, która na spotkanie przyszła w przebraniu nawiązującym do postaci Myszki Mini.

czytaj dalej... na temat: Pierwsze spotkaie DKK dla dzieci

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona