Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Znikające kropki

Utworzono dnia 12.12.2022

Za nami listopadowe zajęcia dla przedszkolaków, które przygotowała biblioteka w Bolechowicach. Tym razem wyruszyliśmy w literacką podróż po lesie razem z bohaterami książki pt.”Znikające kropki” – Ewy Rosolskiej. To urocza i  pouczająca opowieść o niezwykłym zdarzeniu, które dotknęło ród Muchomorów, wielkiej awanturze, śledztwie  i jak to zazwyczaj w bajkach bywa, szczęśliwym zakończeniu. Zanim przedszkolaki dowiedziały się, co tak naprawdę wydarzyło się w lesie, wzięły udział w śledztwie prowadzonym przez dwa leśne ludki. Razem z Maurycym i Teodorem odkryły, że to przez kłótnie i wyzwiska muchomory straciły swoje piękne białe kropki. Następnie dzieci wysłuchały wiersza pt. ”Grzyby” Jana Brzechwy, dzięki któremu wzbogaciły swoją wiedzę na temat grzybów. Potem zaczarowane w małe niedźwiadki słodko zasnęły, a kiedy się przebudziły, wyruszyły na grzybobranie. Ponieważ okazało się ono bardzo udane, kolejnym zadaniem dzieci było posegregowanie obfitych zbiorów,  z czym przedszkolaki poradziły sobie znakomicie. Opieńki  zostały zakonserwowane w słoikach, rydze trafiły na patelnię a dorodne borowiki do tej pory suszą się na sznurku, rozsiewając wspaniały zapach… a co z zebranymi muchomorami? Te piękne, ale niejadalne grzyby dzieci odniosły do lasu. Na zakończenie, przedszkolaki wykonały tematyczny kolarz, na którym  oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli grzybowego królestwa.

Nasze listopadowe zajęcia  dostarczyły dzieciom wiele dobrych emocji, a przede wszystkim stały się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości i zachętą do rodzinnych wizyt w bibliotece.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na grudniowe spotkania do naszych bibliotek.

W zajęciach wzięły udział:
„Sówki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie
„Słoneczka” i „Motylki” z Prywatnego Przedszkola "Magnificat" w Bolechowicach, „Sowy”z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach, oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

 

 

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 207

W poprzednim tygodniu: 390

W tym miesiącu: 1801

W poprzednim miesiącu: 1910

Wszystkich: 41340

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona