Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Wirusy są wszędzie! – Zajęcia dla grupy Zaczytanych Misiów i przedszkolaków z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

Utworzono dnia 13.03.2023

Czy wiecie, że zarazki wylatują z buzi z prędkością 160 km/h podczas kichania? Że wystarczy umyć porządnie ręce, by znacząco zmniejszyć ryzyko przeniesienia zarazków z rąk do buzi. Dzieciaki z grupy Zaczytane Misie już to wiedzą. Z zaciekawieniem wysłuchały historii  zawartej w książce pt. „Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki”. Zarówno treść, jak i kolorowe ilustracje bardzo spodobały się naszym grupowiczom. W ogromnym skupieniu dzieciaki wzięły udział w instruktażu poprawnego mycia rąk, a następnie wspólnie zastanowiliśmy się jak zwiększyć naszą odporność. Przeprowadziliśmy także eksperyment ukazujący jak roznoszą się zarazki. Na koniec wykonaliśmy urocze, barwne modele wirusków, które w naszym wypadku zarażały tylko dobrym humorem.

W tym samym dniu, z lekcją o wirusach odwiedziliśmy także najmłodszych uczniów Szkoły. Przedszkolaki wysłuchały wiersza pt. „Choroba Misi” Janiny Zośkiewicz. Dzieci z przejęciem zapoznały się z historią chorej myszki i podzieliły się historiami swoich zachorowań oraz sposobami na szybki powrót do zdrowia. Wielką frajdę sprawiły dzieciom zajęcia „praktyczne”, czyli robienie „A – psik” spryskiwaczem na naszego tekturowego asystenta medycznego, bezbłędnie potrafiły wykonać instruktaż mycia rąk i przekonały się, że wirusy pojawiają się nie wiadomo skąd, wydmuchując je z kubeczka. Na zakończenie zajęć, w ramach podziękowania za zajęcia, dzieci wykonały piękną piosenkę.

 

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 254

W poprzednim tygodniu: 437

W tym miesiącu: 1222

W poprzednim miesiącu: 1870

Wszystkich: 47801

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona