Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską

Utworzono dnia 27.09.2022

23 września w bibliotece w Bolechowicach gościliśmy Katarzynę Kubisiowską – dziennikarkę „Tygodnika Powszechnego”, autorkę książek biograficznych i wywiadów.

Już na samym początku Katarzyna Kubisiowska zjednała sobie całą publiczność swoją bezpośredniością i życzliwością. Z wielką otwartością opowiadała o początkach swojej drogi dziennikarskiej i pierwszych doświadczeniach w tym zawodzie, a także o roli, jaką w jej życiu zawodowym odegrał „Tygodnik Powszechny”. Zdradziła również w jaki sposób przygotowuje się na spotkanie   ze swoimi rozmówcami, podkreślając jak bardzo ważna jest przy tym wrażliwość na drugiego człowieka i budowanie bliskości. W ten sposób przeszliśmy do rozmowy o tym jak powstawał wywiad – rzeka z Wojciechem Mannem, a także wybór rozmów z książki „Blisko bliżej”, które dziennikarka przeprowadziła z czołowymi postaciami świata kultury i sztuki. Ponieważ  oprócz książkowych wywiadów Katarzyna Kubisiowska ma na swoim koncie także książki biograficzne, również tego wątku nie mogło zabraknąć w naszej rozmowie. W tej części spotkania mogliśmy usłyszeć historię powstawania książek o Jerzym Pilchu, Danucie Szaflarskiej i Jerzym Vetulanim. Autorka zdradziła też, że właśnie pracuje nad kolejną książką, poświęconą legendzie  polskiego rocka – Korze Jackowskiej.

Na koniec Katarzyna Kubisiowska podpisywała swoje książki, dołączając do każdej miłą dedykację, była to  też okazja do  indywidualnych rozmów z naszym gościem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, gorące podziękowania ślemy Pani Katarzynie Kubisiowskiej za przyjęcie zaproszenia i cudowne spotkanie z czytelnikami naszej biblioteki.

Spotkanie prowadziła Zofia Walczak - moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Bolechowicach.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących  z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 198

W poprzednim tygodniu: 390

W tym miesiącu: 1792

W poprzednim miesiącu: 1910

Wszystkich: 41331

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona