Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

„Okularnik” Katarzyny Bondy w Dyskusyjnym Klubie Książki w Balicach

Utworzono dnia 15.09.2022

31 sierpnia, po raz kolejny, spotkał się działający w Balicach Dyskusyjny Klub Książki. W ramach spotkania rozmawialiśmy o książce Katarzyny Bondy pt. „Okularnik”.

Opasły kryminał, będący częścią cyklu „Cztery Żywioły Saszy Załuskiej”, nie przypadł do gustu naszym Klubowiczom. Drugi tom z serii opowiada o wyjeździe profilerki do Hajnówki, gdzie Sasza Załuska ma zamiar uporządkować swoje życie, by z czystą kartą wrócić do policji.

Zbieg okoliczności sprawia, że zostaje uwikłana w sprawę zniknięcia panny młodej, która właśnie ma poślubić prominentnego biznesmena. Połączenie spraw z przeszłości z nie do końca jasną sytuacją teraźniejszą sprawia, że autorka wodzi czytelnika pomiędzy wątkami, osobami, miejscami i niewyjaśnionymi sprawami. Tak naprawdę dopiero wspólna analiza Klubowiczów pozwoliła na uporządkowanie mnogości motywów, które były opisywane w książce. Pomimo ciekawego wątku powrotu do przeszłości, kryminał nie był się w stanie obronić. Nazbyt skomplikowane i rozbudowane wątki, nieprecyzyjne rysy postaci oraz zakończenie nijak nie pasującym do całej historii sprawiły, że książka nie zdobyła serc naszych Klubowiczów.

W dalszej części spotkania wybieraliśmy pozycje, które będziemy czytać w naszym Klubie przez kolejne miesiące. Już wkrótce podamy tytuły, nad którymi będziemy dyskutować zimą.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Balicach planowane jest na koniec września, szczegóły już wkrótce na naszym Facebooku.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 205

W poprzednim tygodniu: 390

W tym miesiącu: 1799

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 41338

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona