Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

„Ocalić od zapomnienia”

Utworzono dnia 14.01.2022

W grudniu w Balicach, miało miejsce odsłonięcie wystawy pt. “Ocalić od zapomnienia”. Wystawa była efektem współpracy pomiędzy Klubem Seniora z Balic, naszą Filią w Balicach oraz Fundacją Lis. Od września 2020 roku Seniorzy z Balic oraz nasza biblioteka, przystąpiły do zbierania archiwalnych zdjęć, na których można było odnaleźć mieszkańców Balic, archiwalne wydarzenia czy miejsca.

Poprzez ogrom pracy i zaangażowanie mieszkańców, udało się zebrać ponad 300 zdjęć, które mają w sobie ogromną wartość historyczną i sentymentalną. Na dalszym etapie, wszystkie zdjęcia zostały zeskanowane i opisane aby w przyszłości można je było zdeponować w Centrum Archiwistyki Społecznej (jeden z celów projektu). Ostatecznie spośród pozyskanych zdjęć, przygotowano 7 wielkoformatowych tablic, które złożyły się na wspomnianą wystawę.

Ze względu na sytuację pandemiczną, dokonano jedynie symbolicznego otwarcia, w którym udział wzięli Seniorzy z Klubu Seniora w tym koordynatorka akcji Pani Henryka Bała, nasza bibliotekarka z Balic Ania Domagała, Sołtys wsi Balice Pan Kazimierz Drelewski, oraz Pani Anna Styszko z Fundacji Lis.

Już w tym roku zaprosimy Was na uroczyste otwarcie wystawy połączone z kolejnymi etapami naszego projektu, a już wkrótce można będzie obejrzeć film z wydarzenia.

Zdjęcia z otwarcia dzięki uprzejmości Fundacji Lis. 

 

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 141

W poprzednim tygodniu: 398

W tym miesiącu: 1460

W poprzednim miesiącu: 1553

Wszystkich: 13113

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona