Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Magiczne szyfry – czyli, projekt „Czytam Sobie 10 lat”.

Utworzono dnia 28.02.2023

Walizka Pana Hanumana – to druga pozycja, którą wspólnie z klasą 1 SP w Radwanowicach czytaliśmy w ramach projektu „Czytam Sobie 10 lat”.

W skąpanym deszczem mieście, mała Daria okropnie się nudzi. Byłaby tak całkowicie się zanudziła, gdyby nie przejeżdżający przez miasto tabor cyrkowy i walizka, która wypadła z pojazdu cyrkowego. Daria myślała, że zawartość walizki, to zapewne akcesoria lub ubrania cyrkowe, lecz nic bardziej mylnego. W środku walizki, dziewczynka znalazła zaszyfrowane widomości pisane złotym atramentem, których wypowiedzenie na głos, sprawiało, że działa się magia. Zamiast deszczu z nieba zaczęła padać galaretka, a nos koleżanki Darii zmienił się w kabanos. Wielkie rzeczy! Dobrze, że kolega Darii – Adrian, który „połykał książki w całości” (kolejny powód, by dużo czytać), potrafił złamać szyfr i zniwelować czary.

Książeczka bardzo ubawiła dzieci, które głośno dawały temu wyraz. Dzisiejsze spotkanie idealnie wpasowało się w tematykę lekcji języka polskiego, gdyż uczniowie utrwalali sobie literkę H. W naszej książce znaleźliśmy kilka słów zaczynających się na tą literkę. Znaleźliśmy także kilka słów trudnych, których przeczytanie sprawiło dzieciom trochę kłopotu. Poza czytaniem książeczki, dzieci próbowały zaczarować dzień, rzucając zaklęcia (ale tylko te miłe), rozmawialiśmy o cyrku, a także próbowaliśmy naszych sił w szyfrowaniu słów przy pomocy szyfru Pigpen. To kolejne spotkanie, które zaowocowało chęcią samodzielnego czytania i obietnicą odwiedzin w naszej bibliotece.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 239

W poprzednim tygodniu: 458

W tym miesiącu: 1780

W poprzednim miesiącu: 2106

Wszystkich: 64451

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona