Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Literacka podróż żółtym tramwajem – wycieczka Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Utworzono dnia 25.03.2024

18 marca dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki z Zabierzowa wzięły udział w wycieczce do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Wypożyczalnia i Czytelnia Zbiorów Obcojęzycznych zaprosiła nas w ekscytującą literacką podróż. Żółty tramwaj, którym przemierzaliśmy kolejne zakamarki wypożyczalni, był inspirowany żółtym tramwajem linii 28, który jest wizytówką Lizbony. Tak jak podróżujący nim turyści zwiedzają stolicę Portugalii, tak my mogliśmy odwiedzić znanych i lubianych bohaterów z opowieści dla dzieci. Na początek dzieciaki obejrzały krótką, ale bardzo zabawną animację, w której para turystów przeżywa podróż życia właśnie w żółtym tramwaju. Chociaż były momenty groźnie i niebezpieczne, na szczęście podróż dla bohaterów zakończyła się radośnie. Nasza podróż żółtym tramwajem nie miała groźnych momentów, za to przy entuzjastycznym „Ciu, ciu, ciu” wykrzykiwanym przez dzieciaki, wśród ogólnej radości, niósł nas pomiędzy regałami z książkami. Była to również podróż międzykulturowa i międzypokoleniowa. Na przystankach czekały panie wolontariuszki z Klubu Seniora (notabene twórczynie naszego tramwaju), które przeczytały nam fragmenty książki o bohaterze, którego przystanek odwiedzaliśmy. Na koniec były zagadki i każdy, kto odpowiedział poprawnie, otrzymywał bilet tramwajowy. Na jednym z przystanków przywitała nas Pani Mila Radchenko z Ukrainy, wolontariuszka i autorka książek dla dzieci, która zaprezentowała klubowiczom książkę swojego autorstwa o zwyczajach kulinarnych Ukrainy.

Spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka Bubka Sagan, która po skończonym spotkaniu zaprosiła nas na spacer po gmachu biblioteki. Podziwialiśmy wypożyczalnie i pracownie dla Dzieci (w tej bibliotece, młodzież od 13 roku życia ma osobną wypożyczalnię) oraz Wypożyczalnię Książki Mówionej i Brajlowskiej, gdzie  mogliśmy zobaczyć książki  nagrane na kasetach magnetofonowych, płytach CD oraz pisanych pismem Brajla.

Bardzo dziękujemy pracownikom Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie za przeprowadzone zajęcia i możliwość zwiedzenia poszczególnych wypożyczalni.

 

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 514

W poprzednim tygodniu: 510

W tym miesiącu: 1737

W poprzednim miesiącu: 2294

Wszystkich: 76883

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona