Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Dzięki nim, książki są kolorowe

Utworzono dnia 27.04.2023

25 kwietnia, dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Bolechowicach wzięły udział w warsztatach literacko - plastycznych prowadzonych przez ilustratorkę książek dla dzieci, Panią Małgorzatę Flis.

Na początku nasi mali klubowicze zostały wprowadzone w barwny świat książkowych ilustracji. Zdradzając tajniki swojego warsztatu, p. Małgorzata opowiadała jak wygląda praca ilustratora, jakich narzędzi i technik używa w swojej pracy. Na żywo dzieci mogły obserwować jak powstaje Smok Wawelski, Świstak Gwizdek - bohater książki Barbary Gawryluk czy Kangurzyca z „Kubusia Puchatka”. W trakcie tworzenia  kolejnych rysunków, ilustratorka zadawała dzieciom mnóstwo zagadek oraz przywoływała legendy związane  z postaciami powstającymi na malarskiej sztaludze. Kolejną częścią spotkania były warsztaty, w trakcie których klubowicze mogli wykazać się również własną inwencją twórczą. Po wysłuchaniu wielu cennych rad na temat zasad komponowania ilustracji, z zapałem przystąpili do tworzenia własnych obrazów, wykazując się jak zawsze wielką wyobraźnią i kreatywnością.  

Spotkanie zakończyło się wspólnym oglądaniem i omówieniem niezwykle pięknych i kolorowych rysunków. W opinii Małgorzaty Flis wszystkie dzieci wykazały się wielką pomysłowością oraz talentem… i kto wie, czy w przyszłości któreś z nich nie zostanie sławnym ilustratorem?

 

 

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 239

W poprzednim tygodniu: 458

W tym miesiącu: 1780

W poprzednim miesiącu: 2106

Wszystkich: 64451

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona