Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Czy bycie bohaterem to twardy orzech do zgryzienia?

Utworzono dnia 19.06.2023

16.06.2023 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Zabierzowie. Na spotkaniu omówiliśmy twórczość Renaty Piątkowskiej, a opowiadania zawarte w książce „Twardy orzech do zgryzienia" pozwoliły nam poprowadzić rozmowę o tym, kto może być bohaterem i czy każdy bohater ma super moce. Nawiązując do opowiadania „Gdzie jest Amelka?"  długo rozmawialiśmy (pamiętając o zbliżających się wakacjach) o tym, jak ważne jest, by zawsze informować rodziców, gdzie się udajemy oraz co należy zrobić, jeżeli zgubimy się w obcym miejscu. Losy Amelki przypomniałam dzieciom korzystając z teatrzyku Kamishibai, a ilustracje do niego przygotowała nasza bibliotekarka i graficzka - Karina Znamirowska.
Niespodzianką przygotowaną przez bibliotekę był słodki poczęstunek oraz zabawa – koło fortuny z propozycjami książek na wakacje. Możliwość zakręcenia kołem i wylosowanie książki na wakacje spotkało się z wielkim entuzjazm dzieci. Klubowicze przygotowali dla biblioteki piękną pracę plastyczną  z życzeniami na nadchodzące wakacje dla bibliotekarek.
To było ostatnie, w tym roku szkolnym, spotkanie DKK dla dzieci w Zabierzowie. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania we wrześniu.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 244

W poprzednim tygodniu: 458

W tym miesiącu: 1785

W poprzednim miesiącu: 2106

Wszystkich: 64456

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona