Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę!

Utworzono dnia 24.05.2023

Maj to miesiąc wyjątkowy dla wszystkich bibliotek i bibliotekarzy. Dlatego, że to właśnie w tym wiosennym miesiącu obchodzimy Tydzień Bibliotek. Z tej okazji naszą zabierzowską bibliotekę odwiedzili najmilsi z najmilszych czyli nasze cudowne przedszkolaczki. Dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pt. ”Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę”. Prowadząca, Pani Iwonka, opowiedziała dzieciom o bibliotece i pracy bibliotekarza. Wspólnie przypomnieliśmy sobie jak należy postępować z książkami, rozmawialiśmy też na temat zasad panujących w bibliotece, o zapisie i karcie czytelnika, o wypożyczaniu i terminowym zwrocie książek oraz o tym, czym różni się biblioteka od księgarni. Poznaliśmy też nietuzinkowe biblioteki. Aż trudno było uwierzyć, że bibliotekę można zrobić ze starego samochodu, lodówki, a nawet kosza na śmieci. Następnie, żeby nie zastały nam się kości wyruszyliśmy w rytmiczną drogę do biblioteki przy akompaniamencie skocznej melodii.

Na koniec nasi mili goście projektowali własne karty biblioteczne. Wszystkie dzieci były super grzeczne i super dzielne, dlatego na potwierdzenie tego faktu każdy przedszkolak otrzymał naklejkę dla najlepszego czytelnika i został przez nas zachęcony do powrotu w biblioteczne progi z rodzicami  żeby wspólnie wypożyczać książki.

Odwiedziły nad dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zabierzowie z grupy Wiosna, Przedwiosnie, Jesień oraz grupa z Niepublicznego Przedszkola Fair Play z Modlniczki.

 

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 236

W poprzednim tygodniu: 458

W tym miesiącu: 1777

W poprzednim miesiącu: 2106

Wszystkich: 64448

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona