Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Biblioteka? Lubię to! Lekcja biblioteczna dla dzieci z grupy Sówki ze SP. w Rudawie

Utworzono dnia 22.11.2022

18 listopada, mury biblioteki w Rudawie odwiedziły dzieci z grupy Sówki, z pobliskiej szkoły podstawowej. Pomimo niesprzyjającej aury, dzieciaczki, pod opieką wychowawczyni, Pani Magdaleny, dzielnie przybyły do naszej placówki. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas naszego spotkania, dzieci mogły bliżej poznać zasady panujące w bibliotece, zasady zakupu i wprowadzania książek do księgozbioru.

Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały wierszyka "Skarga książki" Jana Huszczy, co stanowiło wyjście do rozmowy czego książki nie lubią i jak należy  je traktować. Ważnym elementem było poznanie anatomii czytelnika – od teraz każdy mały czytelnik wie, do czego potrzebne są mu: uszy, rączki, nóżki i serce.

Bawiąc się w pociąg, wspólnie przejechaliśmy ze stacji "Czytelnia" przez korytarze Centrum Kultury do stacji "Biblioteka" gdzie dzieci dowiedziały się do czego potrzebny jest alfabet i jak pomaga odnaleźć upragniona książkę na półkach. Wielkim zainteresowaniem cieszył się dział dziecięcy i młodzieżowy a także z inną formą książki, czyli z regałem z audiobookami.

Na zakończenie spotkania zagraliśmy w koło fortuny dzięki, któremu sprawdziliśmy znajomość postaci z bajek. Za dobre zachowanie i aktywny udział, każde dziecko otrzymało zakładkę do książki, którą mogło opieczętować naszą biblioteczną pieczątką.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 254

W poprzednim tygodniu: 437

W tym miesiącu: 1222

W poprzednim miesiącu: 1870

Wszystkich: 47801

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona