Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Bez kwiatka nie wracaj!

Utworzono dnia 16.03.2023

Jak powszechnie wiadomo dzień kobiet obchodzimy codziennie, ale 8 marca tak bardziej uroczyście. Wyjątkowość tego dnia można podkreślać w rozmaity sposób, począwszy od wręczenia tytułowego kwiatka (najlepiej kolorowym w górę), kończąc na romantycznej kolacji przy chłodnym świetle wczesnowiosennego księżyca. Można też przyjąć zaproszenie Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów i wybrać się na program artystyczny przygotowany przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Zabierzowie. Z tej ostatniej propozycji skorzystały panie (nierzadko w męskiej asyście) i licznie stawiły się w dwa kolejne wieczory 11 i 12 marca, by w wiosennej i niezwykle miłej atmosferze obejrzeć spektakl  słowno-muzyczny pod nieco groźnie brzmiącym tytułem „Bez kwiatka nie wracaj!” Jak przekonali się widzowie podczas obydwu przedstawień, nie było się czego bać, a ewentualne groźby padały tylko z ust postaci występujących na scenie. A galeria owych postaci była niezwykle barwna – mogliśmy poznać między innymi kobietę czekającą na maila, panią porzucającą, mężczyznę porzucanego, mającego jednocześnie problem z asertywnością, damę niespełnioną, niewiastę niedowartościowaną, pana nieśmiałego czy faceta – ciapę. Na program złożyły się utwory muzyczne, wiersze oraz skecze kabaretowe opowiadające głównie o kobietach, ale o mężczyznach przy okazji również. Spektakl odsłonił przed nami złożoność kobiecej natury, nieco mniej skomplikowane męskie oblicze i pokazał cały wachlarz emocji, jakie towarzyszą nie zawsze łatwym relacjom między owymi płciami. Całość podano w lekkiej formie i z dużym przymrużeniem oka, co dostarczyło widzom sporo rozrywki.
Spektakl wyreżyserowała Maria Gaudyn, a wzięli w nim udział: Włodzimierz Mazoń – gitara i śpiew, Renata Jaśkowska-Mazoń – śpiew oraz Maria Gaudyn, Anna Domagała, Karina Znamirowska, Karol Stanisławski i Michał Wróbel.
Program można było obejrzeć 11 marca w SCKiPGZ w Zabierzowie oraz 12 marca w świetlicy wiejskiej w Nielepicach, a oprócz licznie zgromadzonej publiczności  swoją obecnością wydarzenia zaszczycili: Pani Elżbieta Burtan – Wójt Gminy Zabierzów, Pan Bartłomiej Stawarz – Wicewójt Gminy Zabierzów, Pani Alicja Wójcik – Radna Powiatu Krakowskiego, Pan Wiesław Cader – Radny Gminy Zabierzów oraz Pani Aleksandra Małek – Dyrektor SCKiPGZ.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 257

W poprzednim tygodniu: 437

W tym miesiącu: 1225

W poprzednim miesiącu: 1870

Wszystkich: 47804

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona