Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Jak nie karmić trolla?

Utworzono dnia 09.06.2023

Ostatnie przed wakacjami spotkanie bolechowickiego Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci odbyło się w cieniu pięknego rozłożystego dębu. Niezwykły klimat tego miejsca sprzyjał dyskusji o naszej czerwcowej lekturze, książce pt. „Dzik Dzikus” autorstwa Krzysztofa Łapińskiego, z przepięknymi ilustracjami Marty Kurczewskiej.
„Dzik Dzikus” to opowieść o zwierzętach zamieszkujących Las Kabacki, których zgodne i spokojne życie, pewnego dnia, zostaje zakłócone przez tajemniczego, podstępnego i złośliwego trolla. Od tej chwili przyjaźń, zaufanie i wzajemny szacunek jakim obdarzali się mieszkańcy lasu, zostaje wystawiony na próbę.Troll bowiem rozsiewa nieprawdziwe informacje, swoimi kłamstwami rani innych, a szczególnie Dzika Dzikusa, który zostaje niesłusznie oskarżony o rozprzestrzenianie groźnej choroby i zaśmiecanie lasu. Czy Dzikusowi uda się odzyskać dobre imię i czy do Lasu Kabackiego powróci przyjaźń, życzliwość i prawda? Czy leśna społeczność powstrzyma nikczemne działania trolla?
Tego na razie Wam nie zdradzimy, aby nie psuć frajdy, jaką daje lektura „Dzika Dzikusa”, do przeczytania której gorąco zachęcają również nasi mali Klubowicze i ich entuzjastyczne recenzje:
- koniecznie musicie poznać historię trolla kabackiego;
- mnie książka bardzo wciągnęła, codziennie czytałem po kilka rozdziałów;
- było w niej dużo fajnych akcji;
- książka była czasem śmieszna ale też nastrojowa;
- chciałbym mieć takiego przyjaciela jak Dzik Dzikus;
- polecam wszystkim historię o Dziku Dzikusie, jest super
Jak sami widzicie, „Dzik Dzikus” to książka, którą koniecznie musicie przeczytać.
To z jednej strony trzymająca w napięciu bajkowa opowieść a z drugiej strony to bardzo mądra i pouczająca książka, która skłoniła małych Klubowiczów do rozmowy na wiele poważnych tematów… a na pytanie jak nie karmić trolla, wszyscy zgodnie odpowiedzieli - nie karmić strachem, smutkiem, zazdrością i plotkami. Do zobaczenia po wakacjach!!!

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona