Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

„ Reisefieber” – Mikołaja Łozińskiego w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 06.05.2022

Kwietniowa lektura z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bolechowickiej bibliotece. O debiutanckiej powieści „ Reisefieber” – Mikołaja  Łozińskiego napisano wiele dobrego. Jak czytamy na okładce: „ Takiego debiutu nie było w polskiej literaturze od dawna. 25 – letni autor napisał dojrzałą, utrzymaną w bergmanowskim nastroju powieść o skomplikowaniu ludzkich relacji, niemożności porozumienia i lęku przed bliskością”

Po takiej zapowiedzi nasze oczekiwania czytelnicze były bardzo wysokie. Od razu możemy zdradzić, że „ Reisefieber” całkowicie zaspokoił nasze literackie apetyty. Już od pierwszych stron poddaliśmy się niespiesznemu rytmowi prozy Łozińskiego, który mówi o rzeczach najważniejszych w sposób zwyczajny i prawdziwy.

Głównym bohaterem książki jest Daniel, pisarz tworzący „ powieść nowoczesną”. Pewnego dnia w jego uporządkowane życie niespodziewanie wkracza przeszłość. Daniel dostaje telefon, w którym ciotka Louise powiadamia go o śmierci jego Matki Astrid, z którą od lat nie miał kontaktu. Nagły wstrząs wywołuje w nim falę wspomnień i potrzebę poznania ostatnich lat życia Astrid. Zaczyna szukać bliskich jej ludzi, stopniowo poznając prawdę o samym sobie…

Książka Łozińskiego to historia, które pozostaje z czytelnikiem na dłużej, zmusza do refleksji i  poszukiwania odpowiedzi na wiele trudnych pytań. W pewnym stopniu rewiduje również nasze spojrzenie na to, co w życiu jest najważniejsze.

Gorąco polecamy.

Na kolejne spotkanie zapraszamy już 19 maja  godz. 19.00 – będziemy dyskutować o książce Filipa Zawady pt.” Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona