Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

„Pilch w sensie ścisłym” – Katarzyny Kubisiowskiej w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 05.04.2022

31 marca w bibliotece w Bolechowicach odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Ponieważ od ostatniego spotkania minęły prawie cztery miesiące, w tym czasie uzbierało się do przedyskutowania sporo literackich tematów. Była to zatem okazja do rozmowy o przeczytanych książkach i wymiany literackich rekomendacji.

Jednak główną bohaterką spotkania była książka Katarzyny Kubisiowskiej pt. „Pilch w sensie ścisłym”. Dyskusja zapowiadała się bardzo ciekawie, gdyż sama książka tuż po publikacji wzbudziła wiele kontrowersji a nawet stała się obiektem skandalu.

Biografia pisarza, nad którą Kubisiowska pracowała trzy lata, w rzeczywistości zaczęła powstawać dwadzieścia lat wcześniej, kiedy po raz pierwszy się spotkali. Jak się miało okazać, powstanie książki zakończyło ich przyjacielską relację.

Trzeba przyznać, że przed autorką było trudne zadanie. Opisać  życia Jerzego Pilcha, który w swoich książkach – jak się wydaje- powiedział już  o sobie wszystko, to spore wyzwanie…

„Trudno mi zrozumieć ten ogrom negatywnych ocen pod adresem autorki, przecież w jej książce  nie ma nic, czego by wcześniej Pilch o sobie nie mówił” – powiedziała na początek Ania, z którą zgodziły się wszystkie uczestniczki marcowego spotkania, wystawiając naszej marcowej lekturze jedną z najwyższych ocen.

Po przeczytaniu biografii, mamy obraz intrygującego pisarza, czasem czarującego i uroczego, czasem zimnego i niedostępnego. Widzimy Pilcha bez upiększeń tak w życiu zawodowym jak osobistym.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 28 kwietnia o godz. 19.00 - będziemy dyskutować o książce pt.”Reisefieber” Mikołaja Łozińskiego.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona