Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

„Niech ci się spełnią marzenia” Barbary O’Neal w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 29.11.2022

Listopadowe spotkanie DKK w bibliotece w Bolechowicach poświęciliśmy na dyskusję o książce pt. „Niech ci się spełnią marzenia” amerykańskiej pisarki Barbary O’Neal. To powieść o czterech blogerkach, które oprócz pasji kulinarnej łączy wirtualna przyjaźń. Każda z nich ma za sobą swój własny bagaż niejednokrotnie ciężkich przeżyć i choć różnią się wiekiem i sytuacją rodzinną stają się dla siebie bardzo bliskie. Pewnego dnia, najstarsza z nich Lavender zaprasza przyjaciółki na swoją lawendową farmę, by wspólnie obchodzić jej osiemdziesiąte piąte urodziny. Jak przebiegnie to pierwsze spotkanie kobiet, które do tej pory spotykały się tylko wirtualnie? Czy uda się im zmienić swoje dotychczasowe życie?

Książka, choć początkowo zapowiadała się na interesującą lekturę, dość szybko okazała się dużym rozczarowaniem. Niestety autorka zaprzepaściła skądinąd ciekawy pomysł na fabułę i nie wykorzystała tego potencjału. Im dalej zagłębialiśmy się w losy Czterech Smakoszek, tym bardziej raził nas banalny sposób w jaki potraktowała swoje bohaterki. Historia, którą stworzyła Barbara O’ Neal jest tak przewidywalna, że odbiera czytelnikowi przyjemność dalszego czytania… i jak powiedziała jedna z uczestniczek spotkania – tłumaczka też tej książce nie pomogła.  

Żeby nie pogrążać się w zbytnim krytycyzmie, zaczęliśmy wspominać nasze klubowe lektury, które zrobiły na nas największe wrażenie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 15 grudnia o godz. 19.00. Tematem dyskusji będzie książka pt. „Małe ogniska” Celeste Ng.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona