Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

„Dom duchów” Isabel Allende w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bolechowicach

Utworzono dnia 07.03.2023

Podczas lutowego spotkania DKK w bibliotece w Bolechowicach wzięliśmy na czytelniczy warsztat „Dom duchów”- powieściowy debiut Isabel Allende z 1982 roku. To właśnie dzięki tej książce Allende stała się jedną z najbardziej popularnych i poczytnych pisarek Ameryki Łacińskiej.
Większość Klubowiczów świetnie już znała historię opowiedzianą na kartach powieści ze słynnej ekranizacji z gwiazdorską obsadą, pośród której znaleźli się: Meryl Streep, Jeremy Irons, Glenn Close, Winona Ryder, Antonio Banderas… Teraz przyszedł czas na książkę.
„Dom duchów’’ to wielowarstwowa opowieść o rodzinie Estebana Trueby, o pokoleniach kobiet, które go otaczały, o jego dzieciach i wnukach. Losy tej rodziny splatają się z burzliwą historią Chile i są świadectwem dramatycznych przemian zarówno społecznych jak i politycznych zachodzących w tym kraju na przestrzeni dwudziestego wieku. Jak się okazuje wielka historia odciska piętno na życiu każdego z członków tej wielopokoleniowej rodziny…
Książka podzieliła Klubowiczów – dla większości była świetną lekturą zasługującą na wysokie oceny. Urzekła ich zarówno sama fabuła jak i malowniczy język. Jak powiedziała jedna z dyskutantek – „Dla mnie to jedna z nielicznych interesujących opowieści o kobietach”. Dla innych najciekawsza okazała  się końcówka książki, ta najbardziej dramatyczna, poświęcona przewrotowi wojskowemu w Chile i terrorowi junty wojskowej.Zapraszamy na kolejne spotkanie 30 marca o godzinie 19.00. Będziemy dyskutować o książce pt. „Amerykańska sielanka” – Philipa Rotha.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona