Teatr to jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej porywających form sztuki. Fascynuje swą tajemniczością, pociąga wizualnie, daje widzowi niezapomniane wspomnienia.
Znając fenomenalną moc spektakli teatralnych, w ramach projektu „Czytelniczy luz z fontem 60+”, zaprosiliśmy naszych czytelników na spektakl „Wielki Gatsby”. Inscenizacji jednej z najważniejszych powieści XX wieku, podjął się krakowski Teatr Słowackiego, przedstawiając historię o wielkim marzeniu, o wielkiej miłości, o wielkim rozczarowaniu, a przede wszystkim o wielkiej pustce.
Opowieść, jaką w swym kultowym dziele przedstawia F. Scott Fitzgerald, przenosi nas do świata, który otrząsa się z mrocznych czasów wojny, a rzuca się w wir uciech epoki jazzu.
I to właśnie ten grany na żywo jazz, niesamowite choreografie, wspaniałe dekoracje i niezwykła inscenizacja, były genialnym tłem dla znakomitej gry aktorskiej.
Bardzo ciekawym zabiegiem okazało się wprowadzenie na scenę specjalnych lalek, tak zwanych tintamaresek, którym twarzy użyczali grający aktorzy.
Wszystkie osoby, które mogły skorzystać z darmowych wejściówek na spektakl były pod dużym wrażeniem tego niezwykłego przedstawienia. Beneficjenci przygotowanego przez naszą bibliotekę projektu docenili możliwość nieodpłatnego wyjścia do jednego z najbardziej znanych krakowskich teatrów – Teatru Słowackiego.
Bilety dla uczestników przedstawienia zostały zakupione za środki pozyskane z projektu „Czytelniczy luz z fontem 60+”, a skorzystało z nich 39 osób.
Nasza biblioteka została beneficjentem programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Partnerstwo dla Książki, w którym udało się pozyskać kwotę 14 400 zł na przeprowadzenie zaplanowanych działań.
„Wielki Gatsby” - kiedy wielka literatura spotyka się z teatrem
Utworzono dnia 07.11.2024