Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

„Wszystkie imiona” Jose Saramago w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 30.09.2021

Na wrześniowym spotkaniu DKK w bibliotece w Bolechowicach dyskusja toczyła się  na temat powieści "Wszystkie imiona" autorstwa portugalskiego pisarza Jose Saramago, laureata Literackiej  Nagrody Nobla z  1998 roku. Książka opowiada historię Pana José, skromnego kancelisty, pracownika Archiwum Głównego Akt Stanu Cywilnego, który wiedzie samotne i monotonne życie. Każdego dnia, od kilkudziesięciu lat wprowadza do archiwum żywych, nowonarodzone osoby, a do archiwum zmarłych przenosi akta tych, którzy odeszli z tego świata. W czasie wolnym kolekcjonuje wycinki prasowe i wiadomości o sławnych ludziach. Gdy przypadkowo trafia na kartotekę pewnej młodej kobiety,  jego życie nabiera rumieńców. Łamiąc wszelkie zasady a nawet prawo, rozpoczyna szaleńcze poszukiwania nieznajomej które kończą się na Głównym Cmentarzu …

Wrześniowa lektura wywołała wśród uczestniczek spotkania ożywioną dyskusję, po raz kolejny okazało się, że literatura wywołuje rozmaite emocje. Świadczy o tym chociażby ogromna rozpiętość ocen, które tym razem  otrzymała od nas powieść Jose  Saramago.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 21 października o godz. 19.00. Tematem dyskusji będzie powieść „ Przekleństwa miłości ” Jeffreya Eugenidesa.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona