Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

Misiowe opowieści

Utworzono dnia 03.12.2021

Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W tym roku już po raz dziesiąty nasza filia w Bolechowicach zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.

Tym razem zorganizowała dla przedszkolaków spotkania online, w których wzięły udział: Tygryski i Mrówki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie, Słoneczka i Motylki z Prywatnego Przedszkola "Magnificat" w Bolechowicach, Żabki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach, Oddział Przedszkolny z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach oraz Pszczółki z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w  Kobylanach.

Z okazji misiowego święta, dzieci poznały książki, których bohaterami są te miłe stworzenia. Oprócz tych najbardziej znanych - o Kubusiu Puchatku, Misiu Paddingtonie, czy Misiu Uszatku na naszej misiowej TOP liście znalazły się też te, które zapewne warto poznać. Poczet mniej znanych misiów otworzył  beżowy jegomość  w niebieskiej piżamce, bohater książki pt. „Przygody Misia Kazimierza”. Jak się okazało Kazimierz nie jest zwyczajnym misiem. Choć wygląda tak samo jak setki jego kolegów, pragnie przeżyć coś wyjątkowego, to wrażliwy i nieśmiały mądrala. W doborowym  gronie literackich misiów znalazł się  również znawca dobrych manier Miś Marcyś – sympatyczny niedźwiadek, który uczył dzieci dobrego zachowania. Przedszkolaki obiecały, że będą słuchać rad mądrego misia. Nie zabrakło również misia Zdrówko, którego rady nie od parady, pomogły wielu czworonożnym pacjentom, szczególnie doceniły je cztery zachrypnięte koty, które szybko wróciły do zdrowia.

Na zakończenie pojawił się specjalista od kłopotów, poczciwy Pan Brumm, który zawsze potrafi wyjść zwycięsko z każdych tarapatów. Ponieważ tego dnia obchodził swoje urodziny, otrzymał od nas mnóstwo pięknych prezentów.

Facebook

Facebook

Zegar

Imieniny

Programy

Czytam sobie w bibliotece

program rozwoju bibliotek

Biblioteka narodowa

 

Cyfrowe książki

Wolne lektury

Polona