Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

FINAŁ I HISTORYCZNEGO KONKURSU „ZNAM HISTORIĘ ZABIERZOWA!”

Utworzono dnia 26.11.2021

W dniu 26 listopada 2021 roku na sali widowiskowej SCKiPGZ w Zabierzowie roku odbył się finał I Historycznego Konkursu „Znam historię Zabierzowa!” poprowadzony przez panią Marię Gaudyn. Zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie, biblioteki w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zabierzowie oraz Sołtysa i Radę Sołecką Zabierzowa – konkurs rozegrał się w trzech kategoriach: plastycznej (dla klas I-III), fotograficznej (dla klas IV-VI) i wiedzowej (dla klasy VII i VIII). Zadanie konkursowe w dwóch pierwszych kategoriach polegało na stworzeniu analogicznie: pracy plastycznej i fotograficznej przedstawiającej ciekawe pod względem historycznym miejsce na terenie Zabierzowa. Trzecia kategoria sprawdzała wiedzę uczestników na temat historii naszej miejscowości.

Prace plastyczne oceniało jury w składzie: Karina Znamirowska, Grażyna Stanisławska, Małgorzata Przybylska i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Zofia Machnik
II miejsce – Martyna Gryglowska
III miejsce – Anna Gajewska
Wyróżnienia:  Oliwia Dziedzic, Lena Gerat, Amelia Kukawska, Emilia Laskowska

Prace fotograficzne oceniało jury w składzie: Aleksandra Małek, Adam Mroczek, Karina Znamirowska i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Zofia Staszkiewicz
II miejsce – Nikola Then
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia:  Emilia Twaróg, Jerzy Deńca, Dawid Dąbrowa

Kategoria wiedzowa  w finale przybrała formę quizu na temat historii Zabierzowa, a uczestnicy odpowiadali na pytania przed jury w składzie: Edmund Dąbrowa, Grażyna Stanisławska i Katarzyna Dela. W toku konkursowych zmagań wyłoniono następujących nagrodzonych i wyróżnionych:
I miejsce – Emilia Barnak
II miejsce – Natalia Puzdrowska
III miejsce – Marcelina Oliszewska
Wyróżnienia:  Zuzanna Mucha, Antonina Środa, Tomasz Kasperek i Marcin Skraba.

Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe i książkowe, bony zakupowe oraz dyplomy. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.